eventum - en to fi translation catalogue (1607 entries)

en: 
    To view more details of this issue, or to update it, please visit the following URL
fi: 
    Katsoaksesi lisää yksityiskohtia tai päivittääksesi niitä, katso seuraava URL

en: % Complete
fi: % Valmiina

en: (All Issues)
fi: (Kaikki vikailmoitukset)

en: (Alternate domains that point to 'Address Hostname')
fi: (Vaihtoehtoiset toimialueet, jotka viittaavat osoitteeseen 'osoitteen nimi')

en: (Open Issues)
fi: (Avoimet vikailmoitukset)

en: (This MUST contain a real email address, e.g. "%1" or "%2")
fi: (Tämän TÄYTYY sisältää oikea sähköpostiosoite, esim "%1" tai "%2")

en: (This will be included in the From address of all emails sent by Eventum)
fi: (Tämä sisältyy kaikkien Eventumista lähetettyjen viestien lähettäjä-kenttään)

en: (This will be included in the From address of all notes sent by Eventum)
fi: (Tämä sisältyy kaikkien Eventumista lähetettyjen viestien lähettäjä-kenttään)

en: (Tip: port defaults are 110 for POP3 servers and 143 for IMAP ones)
fi: (Vinkki: Oletusportit ovat 110 POP3:lle ja 143 IMAP:lle)

en: (archived)
fi: (arkistoitu)

en: (default folder is INBOX)
fi: (oletuskansio on INBOX)

en: (e.g. %1)
fi: (esim. %1)

en: (in hours please)
fi: (tunneissa)

en: (separate multiple addresses with commas)
fi: (erottele osoitteet pilkulla)

en: (this color will be used in the issue listing page)
fi: (tätä väriä käytetään vikailmoitusten luettelointisivulla)

en: (three letter abbreviation)
fi: (kolmen kirjaimen lyhenne)

en: -- Select One --
fi: -- Valitse yksi --

en: A new issue was just created and assigned to you.
fi: Uusi vikailmoitus on luotu ja määrätty sinulle.

en: A new issue was just created in the system.
fi: Uusi vikailmoitus on juuri luotu järjestelmään.

en: A new user was just created for you in the system.
fi: Uusi käyttäjä lisättiin juuri järjestelmään.

en: ADVISORY: Your reply will be sent to the notification list.
fi: TIEDOTUS: Vastauksesi lähetetään muistutuslistalle.

en: ALERT:
fi: HÄLYTYS:

en: ALL
fi: KAIKKI

en: Abbreviation
fi: Lyhenne

en: Abbreviation:
fi: Lyhenne:

en: Account Creation
fi: Tilin luominen

en: Account Manager
fi: Asiakaspäällikkö

en: Account Manager:
fi: Asiakaspäällikkö:

en: Account Preferences
fi: Tilin asetukset

en: Account Signup
fi: Luo tili

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Type
fi: Toiminnon tyyppi

en: Action Type:
fi: Toiminnon tyyppi:

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Activity Type
fi: Aktiivisuustyyppi

en: Activity in Past
fi: Aktiivisuus menneisyydessä

en: Add
fi: Lisää

en: Add / Edit Categories
fi: Lisää / Muokkaa kategorioita

en: Add / Edit Phone Support Categories
fi: Lisää / Muokkaa puhelintukikategorioita

en: Add / Edit Priorities
fi: Lisää / Muokkaa prioriteettejä

en: Add / Edit Releases
fi: Lisää / Muokkaa julkaisuja

en: Add Action
fi: Lisää toiminto

en: Add Authorized Replier
fi: Lisää oikeutettu vastaaja

en: Add Condition
fi: Lisää ehto

en: Add Email Signature
fi: Lisää sähköpostiallekirjoitus

en: Add Extra Recipients To Notification List?
fi: Lisätäänkö ylimääräiset vastaanottajat muistutuslistaan?

en: Add Files
fi: Lisää tiedostoja

en: Add Myself to list of assignees.
fi: Lisää itseni

en: Add New Files
fi: Lisää uusia tiedostoja

en: Add New Requirement
fi: Lisää uusi vaatimus

en: Add Phone Call
fi: Lisää puhelu

en: Add Phone Entry
fi: Lisää puhelinmerkintä

en: Add Subscription
fi: Lisätään tilaaja

en: Add Time Entry
fi: Lisää aikatapahtuma

en: Add Unknown Recipients to Issue Notification List
fi: Lisää tuntemattomat vastaanottajat vikailmoituksen muistutuslistaan.

en: Add sender to authorized repliers list?
fi: Lisää lähettäjä oikeutettujen vastaajien listaan?

en: Address Hostname:
fi: Koneen nimi:

en: Administration
fi: Hallinnointi

en: Administrator
fi: Järjestelmänvalvoja

en: Advanced Search
fi: Kehittynyt haku

en: Advanced Search / Creating Custom Queries
fi: Kehittynyt haku / Hakujen luonti

en: After Sender Name
fi: Lähettäjän nimen jälkeen

en: Aggregate
fi: Kokonaissumma

en: Alert Group Leader:
fi: Hälytysryhmän johtaja:

en: Alert IRC:
fi: Hälytys IRC:

en: Alert Query
fi: Hälytyshaku

en: Alert Reason
fi: Hälytyksen syy

en: All
fi: Kaikki

en: All Issues
fi: Kaikki vikailmoitukset

en: All Text (emails, notes, etc)
fi: Kaikki tekstit (sähköpostiviestit, viestit, yms)

en: All time tracking information for the given support level or customer. Issues without any time tracking data do not affect the average or median.
fi: Kaikki ajanseurantatieto annetulle tukitasolle tai asiakkaalle. Vikailmoitukset ilman ajanseurantatietoa eivät vaikuta keskiarvoon tai mediaaniin.

en: Allow Un-Assigned Issues?
fi: Salli määräämättömiä vikailmoituksia?

en: Also Filter By Issue Priorities
fi: Suodata myös vikailmoituksen prioriteetin mukaan

en: Also, all issues that are marked as duplicates from this one were updated as well.
fi: Kaikki tämän vikailmoituksen kaksoiskappaleet päivitettiin myös.

en: An Error Was Found
fi: Virhe löytyi

en: An error occurred while trying to add the FAQ entry.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä UKK-merkintää.

en: An error occurred while trying to add the new account manager.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta asiakaspäällikköä.

en: An error occurred while trying to add the new account.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta sähköpostitiliä.

en: An error occurred while trying to add the new action.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta toimintoa.

en: An error occurred while trying to add the new category.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta kategoriaa.

en: An error occurred while trying to add the new condition.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta ehtoa.

en: An error occurred while trying to add the new custom field.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä lisäkenttää.

en: An error occurred while trying to add the new customization.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta muokkausta.

en: An error occurred while trying to add the new email response.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta sähköpostivastausta.

en: An error occurred while trying to add the new group.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta ryhmää.

en: An error occurred while trying to add the new issue resolution.
fi: Virhe tapahtui tallennettaessa uutta ratkaisua vikailmoitukselle.

en: An error occurred while trying to add the new link filter.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta linkkisuodatinta.

en: An error occurred while trying to add the new note.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta viestiä.

en: An error occurred while trying to add the new priority.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä prioriteettia.

en: An error occurred while trying to add the new project.
fi: Virhe tapahtui projektin lisäämisessä.

en: An error occurred while trying to add the new release.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta julkaisua.

en: An error occurred while trying to add the new reminder.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta muistutusta.

en: An error occurred while trying to add the new status.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta tilaa.

en: An error occurred while trying to add the new time tracking category.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta ajanseurantakategoriaa.

en: An error occurred while trying to add the new user.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutta käyttäjää.

en: An error occurred while trying to add the news entry.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä uutista.

en: An error occurred while trying to add the round robin entry.
fi: Virhe tapahtui lisättäessä kiertovuorottelua.

en: An error occurred while trying to associate the selected email message
fi: Virhe tapahtui liittäessä valittua sähköpostiviestiä.

en: An error occurred while trying to convert the selected note.
fi: Virhe tapahtui viestin muuntamisessa.

en: An error occurred while trying to delete the link filter.
fi: Virhe tapahtui poistettaessa linkkisuodatinta.

en: An error occurred while trying to delete the note.
fi: Virhe tapahtui poistettaessa viestiä.

en: An error occurred while trying to insert the authorized replier.
fi: Virhe tapahtui oikeutetun vastaajan lisäämisessä.

en: An error occurred while trying to process the uploaded file.
fi: Virhe tapahtui kun siirrettyä tiedostoa käsiteltiin.

en: An error occurred while trying to run your query
fi: Hakusi suorittamisen aikana tapahtui virhe.

en: An error occurred while trying to run your query.
fi: Virhe tapahtui suorittaessa hakuasi.

en: An error occurred while trying to save columns to display.
fi: Virhe tapahtui tallentaessa näytettäviä sarakkeita.

en: An error occurred while trying to update field display settings.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä kentän asetuksia.

en: An error occurred while trying to update the FAQ entry information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä UKK-merkinnän tietoja.

en: An error occurred while trying to update the account information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä tilin tietoja.

en: An error occurred while trying to update the account manager information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä asiakaspäällikön tietoja.

en: An error occurred while trying to update the action information.
fi: Virhe tapahtui päivittäess toiminnon tietoja.

en: An error occurred while trying to update the category information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä kategorian tietoja.

en: An error occurred while trying to update the condition information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä ehdon tietoja.

en: An error occurred while trying to update the custom field information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä lisäkentän tietoja.

en: An error occurred while trying to update the customization information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä muokkauksen tietoja.

en: An error occurred while trying to update the email response information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä sähköpostivastauksen tietoja.

en: An error occurred while trying to update the group information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä ryhmän tietoja.

en: An error occurred while trying to update the information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä tietoja.

en: An error occurred while trying to update the issue resolution information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä vikailmoituksen ratkaisua.

en: An error occurred while trying to update the link filter.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä linkkisuodatinta.

en: An error occurred while trying to update the news entry information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä uutisen tietoja.

en: An error occurred while trying to update the note.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä viestiä.

en: An error occurred while trying to update the notification entry.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä muistutusmerkintää.

en: An error occurred while trying to update the priority information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä prioriteetin tietoja.

en: An error occurred while trying to update the project information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä projektin tietoja.

en: An error occurred while trying to update the release information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä julkaisun tietoja.

en: An error occurred while trying to update the reminder information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä muistutuksen tietoja.

en: An error occurred while trying to update the round robin entry information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä kiertovuorottelun tietoja.

en: An error occurred while trying to update the status information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä tilan tietoja.

en: An error occurred while trying to update the time tracking category information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä ajanseurantakategorian tietoja.

en: An error occurred while trying to update the user information.
fi: Virhe tapahtui päivittäessä käyttäjän tietoja.

en: An error was found while trying to change your account clocked-in status.
fi: Virhe tapahtui muuttaessa tilisi kellotustilaa.

en: An issue was assigned to you by %1
fi: Vikailmoituksen sinulle määräsi %1

en: Anonymous Form
fi: Anonyymilomake

en: Anonymous Reporting
fi: Anonyymiraportointi

en: Anonymous Reporting Options
fi: Nimettömän raportoinnin asetukset

en: Anonymous Reporting of New Issues
fi: Uusien vikailmoitusten anonyymiraportointi

en: Anonymous Reporting:
fi: Anonyymi raportointi:

en: Any
fi: Kaikki

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Are you sure you want to add this address to the notification list?
fi: Oletko varma, että haluat lisätä tämän osoitteen muistutuslistalle?

en: Areas
fi: Alueet

en: Arrival Date:
fi: Saapumispäivä:

en: Article Entries
fi: Artikkeli merkinnät

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Assign Issue To Myself
fi: Määrä vikailmoitus minulle.

en: Assignable Users
fi: Määrättävät käyttäjät

en: Assignable Users:
fi: Määrättävät käyttäjät:

en: Assigned
fi: Määrätty

en: Assigned Issues
fi: Määrätyt vikailmoitukset

en: Assigned Projects
fi: Määrätyt projektit

en: Assigned Projects and Roles
fi: Määrätyt projektit ja roolit

en: Assigned Projects:
fi: Määrätyt projektit:

en: Assigned Role:
fi: Määrätty rooli:

en: Assigned Support
fi: Määrätty tuki

en: Assigned:
fi: Määrätyt:

en: Assignee
fi: Määrätty

en: Assignment
fi: Tehtävä

en: Assignment Field
fi: Tehtäväkenttä

en: Assignment List
fi: Tehtävälista

en: Assignment:
fi: Tehtävät:

en: Associate
fi: Liitä

en: Associate Emails
fi: Liitä sähköpostiviestejä

en: Associated
fi: Liitetyt

en: Associated Emails
fi: Liitetyt sähköpostiviestit

en: Associated Issues
fi: Liitetyt vikailmoitukset

en: Associated Issues:
fi: Liitetyt vikailmoitukset:

en: Associated Project
fi: Liitetty projekti

en: Associated Project:
fi: Liitetyt projektit:

en: Associated with Issue
fi: Liitetty vikailmoitukseen

en: Attach Files
fi: Liitä tiedostoja

en: Attached Emails
fi: Liitetyt sähköpostiviestit

en: Attached Files
fi: Liitetyt tiedostot

en: Attachment originated from a note
fi: Liite tuli viestistä

en: Attachment originated from an email
fi: Liite tuli sähköpostista

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Attachments:
fi: Liitteet:

en: Authorized Repliers
fi: Oikeutetut vastaajat

en: Authorized Repliers:
fi: Oikeutetut vastaajat:

en: Authorized to Send Emails
fi: Valtuutettu lähettämään sähköpostia

en: Auto-Creation of Issues
fi: Vikailmoitusten automaattinen luominen

en: Automated Issue
fi: Automaattinen vikailmoitus

en: Automatically append email signature when composing internal notes
fi: Lisää allekirjoitus automaattisesti kun kirjoitetaan sisäisiä viestejä

en: Automatically append email signature when composing web based emails
fi: Lisää allekirjoitus sähköpostiviestiin automaattisesti kun kirjoittaa web-pohjaista sähköpostiviestiä

en: Available - Users may use this release
fi: Saatavilla - Asiakkaat voivat käyttää tätä julkaisua

en: Available Help Topics
fi: Mahdolliset ohjeet

en: Available Languages
fi: Käytettävät kielet

en: Available Reports
fi: Mahdolliset raportit

en: Avg
fi: Keskiarvo

en: Avg Workload per Customer by Support Level
fi: Keskimääräinen työmäärä per asiakas tukitasoittain

en: Avg and Median Time to Close by Support Level
fi: Keskim.- ja mediaaniaika sulkemiseen tukitasoittain

en: Avg and Median Time to First Response by Support Level
fi: Keskim.- ja mediaaniaika ensimmäiseen vastaukseen tukitasoittain

en: Avg/Med/Max Issues/Emails
fi: Keskiarvo/med/Maks. vikailmoitukset/sähköpostiviestit

en: BLOCKED
fi: ESTETTY

en: Back
fi: Takaisin

en: Back to Login Form
fi: Takaisin kirjautumislomakkeelle

en: Back to Reminder Action List
fi: Takaisin muistutustoimintalistalle

en: Back to Reminder List
fi: Takaisin muistutuslistaan

en: Back to Top
fi: Takaisin ylös

en: Backup Technical Account Manager
fi: Varalla oleva tekninen asiakaspäällikkö

en: Based on all issues recorded in Eventum since start to present.
fi: Perustuu kaikkii vikailmoituksiin, jotka on merkitty Eventumiin alusta nykyhetkeen.

en: Based on all open issue in Eventum for <b>%1</b>.
fi: Perustuu kaikkii avoimiin vikailmoituksiin Eventumin projektissa <b>%1</b>

en: Before Sender Name
fi: Ennen lähettäjän nimeä

en: Between
fi: Välissä

en: Blackout Time Range:
fi: Eston aikaväli:

en: Blocked Message Raw Headers
fi: Estetty viestin raakaotsikot

en: Blue values indicate value is lower than the aggregate one.
fi: Siniset arvot ilmaisevat, että arvo on pienempi kuin kokonaisarvo.

en: Boilerplate:
fi: Uudelleenkäytettävät:

en: Bulk Update
fi: Massapäivitys

en: Bulk Update Tool
fi: Massapäivitystyökalu

en: By Customer
fi: Asiakkaan mukaan

en: By Issue ID
fi: Vikailmoitus ID:n mukaan

en: By Support Level
fi: Tukitason mukaan

en: Call From
fi: Kuka soitti

en: Call To
fi: Kenelle soitettiin

en: Call Type
fi: Soiton tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Update
fi: Peru päivitys

en: Canned Responses
fi: Vastauspohjat

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Field
fi: Kategoriakenttä

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Change Assignments:
fi: Vaihda tehtäviä:

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Change Status To
fi: Vaihda tilaksi

en: Changed Fields
fi: Muutetut kentät

en: Check Spelling
fi: Tarkista oikeinkirjoitus

en: Checkout Page:
fi: Ulosmerkitsemissivu:

en: Choose Custom Field Backend
fi: Valitse lisäkenttäjärjestelmä

en: Choose a misspelled word
fi: Valitse väärinkirjoitettu sana

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear Duplicate Status
fi: Poista kaksoiskappalemerkintä

en: Clear Filters
fi: Tyhjennä suodattimet

en: Clear Selections
fi: Tyhjennä valinnat

en: Click to expand.
fi: Klikkaa laajentaaksesi

en: Close
fi: Sulje

en: Close Form
fi: Sulje lomake

en: Close Issue
fi: Sulje vikailmoitus

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Closed
fi: Suljettu

en: Closed Context ?
fi: Suljettu konteksti?

en: Closed Date
fi: Sulkemispäivämäärä

en: Collapse expanded cell
fi: Pienennä laajennetut solut

en: Color
fi: Väri

en: Color:
fi: Väri:

en: Column Name
fi: Sarakkeen nimi

en: Combo Box
fi: Alasvetovalikko

en: Comments:
fi: Kommentit:

en: Commit Message
fi: Lähetä viesti

en: Complete Details
fi: Täydelliset yksityiskohdat

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configuration Parameters
fi: Asetuksien parametrit

en: Confirm New Password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Continue
fi: Jatka

en: Convert Note To Email
fi: Muunna muistiinpano sähköpostiksi

en: Convert to Draft and Save For Later Editing
fi: Muunna luonnokseksi ja tallenna muokkaamista varten

en: Convert to Email and Send Now
fi: Muunna sähköpostiksi ja lähetä

en: Count
fi: Laske

en: Create Account
fi: Luo tili

en: Create Account Manager
fi: Luo asiakaspäällikkö

en: Create Category
fi: Luo kategoria

en: Create Custom Field
fi: Luo lisäkenttä

en: Create Customization
fi: Luo muokkaus

en: Create Draft
fi: Luo luonnos

en: Create Email Response
fi: Luo sähköpostivastaus

en: Create FAQ Entry
fi: Luo UKK-merkintä

en: Create Group
fi: Luo ryhmä

en: Create Issue
fi: Luo vikailmoitus

en: Create Link Filter
fi: Luo linkkisuodatin

en: Create New Issue
fi: Luo vikailmoitus

en: Create News Entry
fi: Luo uutinen

en: Create Note
fi: Luo viesti

en: Create Priority
fi: Luo prioriteetti

en: Create Project
fi: Luo projekti

en: Create Release
fi: Luo julkaisu

en: Create Reminder
fi: Luo muistutus

en: Create Resolution
fi: Luo ratkaisu

en: Create Round Robin Entry
fi: Luo kiertovuorottelu

en: Create Status
fi: Luo tila

en: Create User
fi: Luo käyttäjä

en: Create User and Permissions
fi: Luo käyttäjä ja oikeudet

en: Created
fi: Luotu

en: Created Date
fi: Luomispäivämäärä

en: Creating New Reminder
fi: Luodaan uusi muistutus

en: Current Project
fi: Nykyinen projekti

en: Current Project:
fi: Nykyinen projekti:

en: Current Selections:
fi: Nykyiset valinnat:

en: Current filters:
fi: Nykyiset suodattimet:

en: Custom Fields
fi: Lisäkentät

en: Custom Fields Report
fi: Lisäkenttien raportti

en: Custom field updated (%1$s) by %2$s
fi: Lisäkenttä päivitetty (%1$s) päivittäjänä %2$s

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer Contract
fi: Asiakassopimus

en: Customer Counts
fi: Asiakaslaskuri

en: Customer Identity (e.g. "Example Inc.", "johndoe@example.com", 12345)
fi: Asiakkaan henkilöllisyys (esim. "Esimerkki Oy.","matti.meikalainen@example.com", 12345)

en: Customer Integration Backend
fi: Asiakasintegraatiojärjestelmä

en: Customer Phone Number
fi: Asiakkaan puhelinnumero

en: Customer Profile Stats
fi: Asiakasprofiilitilastot

en: Customer Stats Report
fi: Asiakastilastoraportti

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customize Issue Listing Screen
fi: Muokkaa vikailmoitusten luettelointisivua

en: Daily Tips:
fi: Päivittäiset vinkit:

en: Database Error
fi: Tietokantavirhe

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Field
fi: Päivämääräkenttä

en: Date Field:
fi: Päivämääräkenttä:

en: Date Range
fi: Aikaväli

en: Date Triggered
fi: Päivä, jolloin laukaistu

en: Date issue was opened - Date issue was closed for all closed issues.
fi: Päivä, jolloin vikailmoitus avattiin - Päivä, jolloin vikailmoitus suljettiin kaikille suljetuille vikailmoituksille.

en: Date of Call
fi: Soiton päivämäärä

en: Date of Work
fi: Työn päivämäärä

en: Day
fi: Päivä

en: Day of Month
fi: Kuukauden päivä

en: Day of Week
fi: Viikonpäivä

en: Days
fi: Päivää

en: Days and Hours Since
fi: Päivää ja tuntia sitten

en: Dear
fi: Arvoisa

en: Default Category:
fi: Oletuskategoria:

en: Default Options for Notifications:
fi: Tiedotusten oletusasetukset:

en: Default Priority:
fi: Oletusprioriteetti:

en: Delete
fi: Poista

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Selitys

en: Description Field
fi: Selityskenttä

en: Description is currently collapsed
fi: Selite on piilotettuna

en: Description:
fi: Selitys:

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Developers
fi: Kehittäjät

en: Did you Know?
fi: Tiesitkö?

en: Diff Page:
fi: Diff-sivu:

en: Disabled
fi: Pois

en: Disassociate Selected
fi: Poista valittujen liitäntä

en: Display on List Issues Page
fi: Näytä luetteloi vikailmoitukset sivulla

en: Displays average number of issues, developer emails and customer emails per issue by support level
fi: Näyttää keskimääräisen vikailmoitusten määrän, kehittäjien sähköpostiviestien määrän ja asiakkaan sähköpostiviestien määrän per vikailmoitus tukitasoittain

en: Displays time stats
fi: Näytä aikatilastot

en: Do you want to continue?
fi: Haluatko jatkaa?

en: Draft Address Prefix:
fi: Luonnoksen osoitteen etuliite:

en: Draft routed from
fi: Luonnos välitetty

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Drop Tables If They Already Exist
fi: Poista taulut jos ne ovat jo olemassa

en: Duplicate of
fi: Kaksoiskappale

en: Duplicated Issue:
fi: kaksoiskappale vikailmoituksesta:

en: Duplicated by
fi: Merkinnyt kaksoiskappaleeksi

en: Duplicates
fi: Kaksoiskappaleet

en: E-mail about issue update was sent to
fi: Sähköposti koskien vikailmoituksen päivitystä lähetettiin henkilölle

en: ERROR: Almost no free disk space left (percentage left
fi: VIRHE: Kovalevytila melkein lopussa (prosenttia jäljellä

en: ERROR: Could not connect to the mysql database. Detailed error message:
fi: VIRHE: Ei pystynyt yhdistämään mysql-tietokantaan. Tarkempi virheilmoitus:

en: ERROR: Could not find IRC bot pid from process list.
fi: VIRHE: Ei löytänyt IRC-botin PID:iä prosessilistasta.

en: ERROR: Directory could not be found (path: %1$s)
fi: VIRHE: Kansiota ei löytynyt (Polku: %1$s)

en: ERROR: Directory permission mismatch (path: %1$s; current perm: %2$s; correct perm: %3$s)
fi: VIRHE: Kansion oikeusristiriita (Polku: %1$s; Nykyiset oikeudet: %2$s; Oikeat oikeudet: %3$s)

en: ERROR: File could not be found (path
fi: VIRHE: Tiedostoa ei löytynyt (polku

en: ERROR: File group mismatch (path: %1$s; current group: %2$s; correct group: %3$s)
fi: VIRHE: Tiedoston ryhmäristiriita (Polku: %1$s; Nykyinen ryhmä: %2$s; Oikea ryhmä: %3$s)

en: ERROR: File owner mismatch (path: %1$s; current owner: %2$s; correct owner: %3$s)
fi: VIRHE: Tiedoston omistusristiriita (Polku: %1$s; Nykyinen omistaja: %2$s; Oikea omistaja: %3$s)

en: ERROR: File permission mismatch (path: %1$s; current perm: %2$s; correct perm: %3$s)
fi: VIRHE: Tiedoston oikeusristiriita (Polku: %1$s; Nykyiset oikeudet: %2$s; Oikeat oikeudet: %3$s)

en: ERROR: File size mismatch (path: %1$s; current filesize: %2$s)
fi: VIRHE: Tiedoston kokoristiriita (Polku: %1$s; Nykyinen tiedostokoko: %2$s)

en: ERROR: Free disk space left is getting very low (percentage left
fi: VIRHE: Vapaan kovalevytilan määrä alhainen (prosenttia jäljellä

en: Edit Authorized Replier List
fi: Muokkaa oikeutettujen vastaajien listaa

en: Edit Categories
fi: Muokkaa kategorioita

en: Edit Columns to Display
fi: Muokataan näytettäviä sarakkeita

en: Edit Fields to Display
fi: Muokataan näytettäviä kenttiä

en: Edit Incident Redemption
fi: Muokkaa tapauksen laskutusta

en: Edit Notification List
fi: Muokkaa ilmoituslistaa:

en: Edit Option
fi: Muokkausvaihtoehto

en: Edit Phone Support Categories
fi: Muokkaa puhelintukikategorioita

en: Edit Priorities
fi: Muokkaa prioriteetteja

en: Edit Releases
fi: Muokkaa julkaisuja

en: Edit Signature
fi: Muokkaa allekirjoitusta

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email (subject: '%1$s') associated by %2$s
fi: Sähköposti (aihe: '%1$s') liittäjänä %2$s

en: Email (subject: '%1$s') disassociated by %2$s
fi: Sähköposti (aihe: '%1$s') liitoksen poistajana %2$s

en: Email Account:
fi: Sähköpostitili:

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Address Prefix:
fi: Sähköpostiosoitteen alkuosa:

en: Email Address to Send Saved Messages:
fi: Sähköpostiosoite, johon lähetetään tallennetut viestit:

en: Email Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Email Addresses To Send Errors To:
fi: Sähköpostiosoite, johon virheet lähetetään:

en: Email Addresses To Send Information To:
fi: Sähköpostiosoite, johon tiedot lähetetään:

en: Email Blocking
fi: Sähköpostiviestien esto

en: Email Counts
fi: Sähköpostilaskuri

en: Email Draft Interface:
fi: Sähköpostiluonnosrajapinta:

en: Email Error Logging System:
fi: Sähköpostivirheiden kirjaamisjärjestelmä:

en: Email Integration Feature:
fi: Sähköpostin integrointi:

en: Email List:
fi: Sähköpostilista:

en: Email Notifications
fi: Sähköpostimuistutukset

en: Email Recipient Type Flag:
fi: Sähköpostin vastaanottajan tyyppilippu:

en: Email Reminder System Status Information:
fi: Sähköpostimuistutusjärjestelmän tila:

en: Email Routing Interface:
fi: Sähköpostinvälitysrajapinta:

en: Email Signature
fi: Sähköpostin allekirjoitus

en: Email Spell Checker:
fi: Sähköpostiviestien oikolukija:

en: Email Time Spent
fi: Sähköpostiaikaa käytetty

en: Email Workload by Time of day
fi: Sähköpostin työmäärä vuorokaudenajan mukaan

en: Email by Time Period
fi: Sähköpostit aikajaksoittain

en: Email by time period
fi: Sähköpostit aikajaksoittain

en: Email from '%1$s' blocked
fi: Sähköpostiviesti lähettäjältä '%1$s' estetty

en: Email message draft updated by %1$s
fi: Sähköpostiviestin luonnoksen päivitti %1$s

en: Email message saved as a draft by %1$s
fi: Sähköpostiviestin tallensi luonnokseksi %1$s

en: Email routed from %1$s
fi: Sähköposti välitetty %1$s

en: Email will be re-sent from original sender, including any attachments.
fi: Sähköpostiviesti lähetetään uudelleen alkuperäiseltä lähettäjältä, mukaanlukien kaikki liitteet

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Emails are Associated
fi: Sähköpostiviestit on liitetty

en: Emails are Received or Sent
fi: Sähköpostiviestejä lähetetään tai vastaanotetaan.

en: Emails are associated to existing issues
fi: Sähköpostiviestejä lisätään olemassaolevaan vikailmoitukseen

en: Emails by Customers
fi: Sähköpostiviestejä asiakkaan mukaan

en: Emails by Staff
fi: Sähköpostiviestejä henkilökunnan mukaan

en: Empty Subject Header
fi: Tyhjennä aihe-kenttä

en: Enabled
fi: Päällä

en: End
fi: Loppu

en: End date
fi: Lopetus päivämäärä

en: End time in the future.
fi: Lopetusaika tulevaisuudessa.

en: End:
fi: Loppu:

en: Enter Impact Analysis
fi: Syötä vaikutusanalyysi

en: Enter the details below:
fi: Syötä yksityiskohdat alle:

en: Entered By
fi: Syöttäjä

en: Error
fi: Virhe

en: Error: An error occurred while trying to run your query.
fi: Virhe: hakua suorittaessa tapahtui virhe.

en: Error: No user account was found matching the entered email address.
fi: Virhe: Yksikään käyttäjätili ei vastannut antamaasi sähköpostiosoitetta.

en: Error: Please configure the email address domain.
fi: Virhe: Aseta sähköpostiosoitteen toimialue.

en: Error: Please configure the email address prefix.
fi: Virhe: Aseta sähköpostiosoitteen etuliite.

en: Error: Please provide the email account ID.
fi: Virhe: Syötä sähköpostitilisi käyttäjätunnus.

en: Error: Please provide your email address.
fi: Virhe: Anna sähköpostiosoitteesi.

en: Error: The associated user for the email routing interface needs to be set.
fi: Virhe: Sähköpostin välitysrajapintaan liittyvä käyttäjä pitää asettaa.

en: Error: The email address specified is already associated with an user in the system.
fi: Virhe: Sähköpostiosoite on jo liitetty käyttäjään tässä järjestelmässä.

en: Error: The email draft interface is disabled.
fi: Virhe: Sähköpostiviestin luonnosrajapinta on pois päältä.

en: Error: The email message was empty
fi: Virhe: Sähköpostiviesti oli tyhjä

en: Error: The email message was empty.
fi: Virhe: Sähköpostin viesti oli tyhjä.

en: Error: The email routing interface is disabled.
fi: Virhe: Sähköpostin välitysrajapinta on pois päältä.

en: Error: The internal note routing interface is disabled.
fi: Virhe: Sisäisten viestin välitysrajapinta on pois päältä.

en: Error: The issue #%1 could not be found
fi: Virhe: Vikailmoitusta #%1 ei löytynyt

en: Error: The issue #%1 could not be found.
fi: Virhe: Vikailmoitusta #%1 ei löytynyt.

en: Error: The issue could not be found.
fi: Virhe: Vikailmoitusta ei löydetty

en: Error: The routed email had no associated Eventum issue ID or had an invalid recipient address.
fi: Virhe: Reititetty sähköpostiviesti ei sisältänyt Eventum vikailmoitus ID:tä tai vastaanottaja oli virheellisesti asetettu.

en: Error: The routed note had no associated Eventum issue ID or had an invalid recipient address.
fi: Virhe: Reititetty viesti ei sisältänyt Eventum vikailmoitus ID:tä tai vastaanottaja oli virheellisesti asetettu.

en: Error: You are not allowed to view the requested FAQ entry.
fi: Virhe: Sinulla ei ole oikeuksia tarkastella tätä UKK merkintää.

en: Error: the given email address is not allowed to be added to the notification list.
fi: Virhe: Annettun sähköpostiosoitteen lisääminen muistutuslistalle on kielletty.

en: Error: the issue is already unassigned.
fi: Virhe: Vikailmoitus on jo määräämätön.

en: Error: you are already authorized to send emails in this issue.
fi: Virhe: Sinä olet jo oikeutettu lähettämään sähköpostiviestejä tässä vikailmoituksessa.

en: Est Dev Time
fi: Arvioitu kehitys aika

en: Estimated Dev. Time
fi: Arvioitu kehit. aika

en: Estimated Dev. Time (only numbers)
fi: Arvioitu kehitysaika (ainoastaan numeroita)

en: Estimated Dev. Time:
fi: Oletettu keh. aika:

en: Estimated Development Time
fi: Arvoitu kehitysaika

en: Estimated Development Time Field
fi: Arvioitu kehitysaika kenttä

en: Estimated Development Time by Category
fi: Arvioitu kehitysaika kategorioittain

en: Estimated time (Hours)
fi: Arvioitu aika (Tuntia)

en: Eventum Emails
fi: Eventum sähköposteja

en: Eventum Installation
fi: Eventum asennus

en: Existing Accounts:
fi: Olemassaolevat tilit:

en: Existing Actions:
fi: Olemassaolevat toiminnot:

en: Existing Authorized Repliers for this Issue
fi: Tämän vikailmoituksen oikeutetut vastaajat

en: Existing Canned Email Responses:
fi: Olemassaolevat sähköpostipohjat:

en: Existing Categories:
fi: Olemassaolevat kategoriat:

en: Existing Conditions:
fi: Olemassaolevat ehdot

en: Existing Custom Fields
fi: Olemassaolevat lisäkentät

en: Existing Customer Account Managers:
fi: Olemassaolevat asiakkaan asiakaspäälliköt:

en: Existing Customer Quick Notes
fi: Olemassa olevat asiakkaan pikaviestit

en: Existing Customizations:
fi: Olemassaolevat muokkaukset:

en: Existing Groups
fi: Olemassaolevat ryhmät

en: Existing Internal FAQ Entries:
fi: Olemassa olevat sisäiset UKK:t :

en: Existing Issue Reminders
fi: Olemassaolevat vikailmoitusmuistutukset

en: Existing Link Filters
fi: Olemassaolevat linkkisuodattimet

en: Existing News Entries
fi: Olemassa olevat uutismerkinnät

en: Existing Phone Support Categories
fi: Olemassa olevat puhelintukikategoriat

en: Existing Priorities
fi: Olemassa olevat prioriteetit

en: Existing Projects
fi: Olemassa olevat projektit

en: Existing Releases:
fi: Olemassaolevat julkaisut:

en: Existing Resolutions:
fi: Olemassaolevat ratkaisut:

en: Existing Round Robin Entries:
fi: Olemassaolevat kiertovuorottelu:

en: Existing Statuses:
fi: Olemassaolevat tilat:

en: Existing Subscribers for this Issue
fi: Olemassaolevat tilaajat tälle vikailmoitukselle

en: Existing Users
fi: Olemassa oleva käyttäjä

en: Expand all collapsed cells
fi: Laajenna kaikki pienennetyt solut

en: Expand collapsed cell
fi: Laajenna pienennetyt solut

en: Expected Resolution Date
fi: Oletettu ratkaisupäivämäärä

en: Expected Resolution Date:
fi: Oletettu ratkaisupäivämäärä:

en: Export Data:
fi: Vie data:

en: Export to Excel
fi: Vie Exceliin

en: Extra Note Recipients:
fi: Viestin lisävastaanottajat:

en: Field
fi: Kenttä

en: Field Options
fi: Kenttäasetukset

en: Field Type
fi: Kentän tyyppi

en: Field to Graph
fi: Kenttä grafiikaksi

en: Field:
fi: Kenttä:

en: File
fi: Tiedosto

en: Filenames
fi: Tiedostonimet

en: Files
fi: Tiedostot

en: Files are Attached
fi: Tiedostoja liitetään

en: Files are attached to existing issues
fi: Tiedostot on liitetty olemassaolevaan vikailmoitukseen

en: Filter by Arrival Date:
fi: Suodata saapumispäivän mukaan:

en: First Response By Staff
fi: Ensimmäinen henkilökunnan vastaus

en: First Response Date
fi: Ensimmäisen vastauksen päivämäärä

en: First Response by Staff
fi: Ensimmäinen henkilökunnan vastaus

en: Fix Spelling
fi: Korjaa kirjoitusvirhe

en: From
fi: Lähettäjä

en: From:
fi: Keneltä:

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Full Name:
fi: Koko nimi:

en: Further Requirements
fi: Lisävaatimukset

en: General Setup
fi: Yleiset asetukset

en: Generate
fi: Luo

en: Get a Notification When
fi: Saa muistutus, kun

en: Global Search
fi: Kokonaishaku

en: Go
fi: Hae

en: Go Back
fi: Palaa takaisin

en: Graphical Stats
fi: Graafiset tilastot

en: Greater Than
fi: Suurempi kuin

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group By
fi: Ryhmittele

en: Group:
fi: Ryhmä:

en: Handler
fi: Käsittelijä

en: Hello,
    
    We just received a request to create a new account in %1
    For security reasons we need you to confirm this request so we can finish the account creation process.
    
    If this is not a real request from you, or you are not interested in creating a new account anymore, please disregard this email. In a week the request will be erased automatically. However, if you would like to confirm the new account, please do so by visiting the URL below:
fi: Hei,
    
    Saimme juuri pyynnön luoda uuden käyttäjätilin %1 järjestelmään.
    Turvallisuussyistä tarvitsemme sinun vahvistavan tämän pyynnön, jotta voimme luoda tilin.
    
    Jos tämä ei ole sinun tekemä pyyntö tai et ole enää kiinnostunut tilin luomisesta, voit jättää vain vastaamatta tähän sähköpostiviestiin. Viikon kuluttua pyyntö poistetaan automaattisesti. 
    Kuitenkin, jos haluat vahvistaa tilin luomisen, vieraile seuraavassa URL:ssa:

en: Hello,
    
    We just received a request to create a new random password for your account in %1. For security reasons we need you to confirm this request so we can finish the password creation process.
    
    If this is not a real request from you, or if you don't need a new password anymore, please disregard this email.
    
    However, if you would like to confirm this request, please do so by visiting the URL below:
fi: Hei,
    
    Saimme juuri pyynnön luoda uuden arvotun salasanan sinun tilillesi %1 järjestelmässä. Turvallisuussyistä tarvitsemme sinun vahvistavan tämän pyynnön, jotta voimme vaihtaa salasanasi.
    
    Jos tämä ei ole sinun tekemä pyyntö tai et tarvitse uutta salasanaa enää, voit jättää vain vastaamatta tähän sähköpostiviestiin.
    
    Kuitenkin, jos haluat vahvistaa tämän pyynnön, vieraile seuraavassa URL:ssa:

en: Help
fi: Apua

en: Help Topics
fi: Ohje-aiheet

en: Hide Associated Emails
fi: Piilota liitetyt sähköpostiviestit

en: Hide Closed Issues
fi: Piilota suljetut vikailmoitukset

en: History of Changes
fi: Muutoshistoria

en: History of Changes to Issue
fi: Vikailmoituksen muutoshistoria

en: History of Reminders Triggered for Issue
fi: Vikailmoituksen laukaustujen muistutusten historia

en: Home
fi: Koti

en: Host Alias:
fi: Nimen alias:

en: Hostname
fi: Koneen nimi

en: Hostname:
fi: Koneen nimi:

en: Hours
fi: Tuntia

en: However, the following errors were encountered:
fi: Kuitenkin, seuraavia virheitä kohdattiin:

en: I Forgot My Password
fi: Unohtuiko salasana

en: IMAP over SSL
fi: IMAP SSL:llä

en: IMAP over SSL (self-signed)
fi: IMAP SSL:llä (oma allekirjoitus)

en: IMAP, no TLS
fi: IMAP ei TLS:llä

en: IMAP, with TLS
fi: IMAP TLS:llä

en: IMAP, with TLS (self-signed)
fi: IMAP TLS:llä (oma allekirjoitus)

en: IRC Notifications:
fi: IRC tiedotukset:

en: If enabled, Eventum will look in the subject line of incoming notes/emails to determine which issue they should be associated with.
fi: Jos päällä, Eventum tarkastaa saapuvan viestin/sähköpostin otsikkokentän ja päättelee mihin vikailmoitukseen se pitää liittää.

en: If this option is enabled, users with a role of Reporter will only be able to see issues they reported.
fi: Jos valinta on valittu, käyttäjät, joilla on rooli raportoija, näkevät vain ilmoittamansa vikailmoitukset.

en: If yes, this reminder will not activate on weekends and time will not accumulate on the weekends.
fi: Jos kyllä, niin tämä muistutus ei aktivoidu ja aika ei kasva viikonloppuisin.

en: If you close this window, you will lose your message
fi: Jos suljet tämän ikkunan menetät viestisi.

en: Ignore Issue Status Changes
fi: Älä huomioi vikailmoituksen tilan muutoksia

en: Impact <br />Analysis
fi: Vaikutus-<br />analyysi

en: Impact Analysis
fi: Vaikutusanalyysi

en: Impact analysis removed by %1$s
fi: Vaikutusanalyysi poistajana %1$s

en: Impact analysis submitted by %1$s
fi: Vaikutusanalyysi lähettäjänä %1$s

en: Important Notices
fi: Tärkeät ilmoitukset

en: In Notification List
fi: Muistutuslistassa

en: In Past
fi: Menneisyydessä

en: Inactive
fi: Epäaktiivinen

en: Include expired contracts
fi: Sisällytä loppuneet sopimukset

en: Includes issue count, Developer email Count, Customer Email Count, Customers count by Support Level
fi: Sisältää vikailmoitusten määrän, kehittäjän sähköpostiviestien määrän, asiakkaan sähköpostiviestien määrän, asiakkaiden määrän tukitasoittain

en: Incoming
fi: Sisääntuleva

en: Initial Description
fi: Oletusselite

en: Initial Impact Analysis
fi: Alkuperäinen vaikutusanalyysi

en: Initial Status for New Issues
fi: Oletustila uudelle vikailmoitukselle

en: Installation Instructions
fi: Asennusohjeet

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Internal FAQ
fi: sisäinen UKK

en: Internal Note Routing Interface:
fi: Viestinvälitysrajapinta

en: Internal Notes
fi: Sisäiset viestit

en: Internal Users
fi: Sisäiset käyttäjät

en: Interval
fi: Väliaika

en: Is NULL
fi: On määrittämätön

en: Is Null
fi: On määrittelemätön

en: Issue
fi: Vikailmoitus

en: Issue #
fi: Vikailmoitus #

en: Issue Count
fi: Vikailmoituksia löytynyt

en: Issue Counts
fi: Vikailmoituslaskuri

en: Issue Details
fi: Vikailmoituksen yksityiskohdat

en: Issue ID
fi: Vikailmoitus ID

en: Issue ID:
fi: Vikailmoitus ID:

en: Issue Overview
fi: Vikailmoituksen yhteenveto

en: Issue Priorities
fi: Vikailmoituksen prioriteetit

en: Issue details are updated
fi: Vikailmoituksen yksityiskohdat on päivitetty

en: Issue is Closed
fi: Vikailmoitus on suljettu

en: Issues
fi: Vikailmoituksia

en: Issues Closed
fi: Suljetut vikailmoitukset

en: Issues Created Between
fi: Vilkailmoitukset luotu aikavälillä

en: Issues are Closed
fi: Vikailmoitukset on suljettu

en: Issues are Updated
fi: Vikailmoitukset on päivitetty

en: Issues by Assignment
fi: Vikailmoitukset määrätyn mukaan

en: Issues by Category
fi: Vikailmoitukset kategorian mukaan

en: Issues by Priority
fi: Vikailmoitukset prioriteetin mukaan

en: Issues by Release
fi: Vikailmoitukset julkaisun mukaan

en: Issues by Status
fi: Vikailmoitukset tilan mukaan

en: Issues by User
fi: Vikailmoitukset käyttäjän mukaan

en: Issues in CSC
fi: Vikailmoituksia CSC:ssä

en: Issues with only status changed
fi: Vikailmoitukset, joissa ainoastaan tila on muuttunut

en: Issues/Customers matching criteria
fi: Vikailmoitukset/Asiakkaat, jotka vastaavaat kriteerejä

en: It will remove all of its associated entries as well (issues, notes, attachments,netc), so please click OK to confirm.
fi: Se poistaa myös kaiken liitetyn tiedon (vikailmoitukset, viestit, liitteet, yms), paina OK vahvistaaksesi.

en: Keep Current Assignments:
fi: Pidä nykyiset tehtävät:

en: Keep form open to report another issue
fi: Pidä lomake avoinna uuden vikailmoituksen luomista varten

en: Keyword(s)
fi: Avainsana(t)

en: Keyword(s):
fi: Avainsana(t):

en: Label
fi: Otsikko

en: Label:
fi: Lipuke:

en: Last Action Date
fi: Viimeisen toiminnon päivämäärä

en: Last Outgoing Msg
fi: Viimeisin lähtevä sähköposti

en: Last Response
fi: Viimeinen vastaus

en: Last Response Date
fi: Viimeisen vastauksen päivämäärä

en: Last Response by Staff
fi: Viimeinen henkilökunnan vastaus

en: Last Update
fi: Viimeinen päivitys

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Last Updated Date
fi: Viimeksi päivitetty

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Leave Copy of Messages On Server
fi: Jätä kopio viesteistä palvelimelle

en: Left
fi: Vasen

en: Less Than
fi: Pienempi kuin

en: Levels:
fi: Tasot:

en: Line
fi: Linja

en: Link Filters
fi: Linkkisuodattimia

en: List Issues
fi: Listaa vikailmoitukset

en: List Removed Emails
fi: Luetteloi poistetut sähköpostiviestit

en: Listing / Searching for Issues
fi: Luetteloi / Etsii vikailmoituksia

en: Login
fi: Kirjautuminen

en: Login Time Spent
fi: Kirjautumisaikaa käytetty

en: Logout
fi: Uloskirjautuminen

en: Mail Queue Log
fi: Sähköpostijonon lokikirja

en: Mail Queue for Issue #%1
fi: Sähköpostijono vikailmoitukselle #%1

en: Mailbox
fi: Sähköpostilaatikko

en: Manage Canned Email Responses
fi: Hallinnoi sähköpostipohjia

en: Manage Categories
fi: Hallinnoi kategorioita

en: Manage Columns to Display
fi: Hallinnoi näytettäviä sarakkeita

en: Manage Custom Fields
fi: Hallinnoi lisäkenttiä

en: Manage Customer Account Managers
fi: Hallinnoi asiakkaan asiakaspäälliköitä

en: Manage Customer Quick Notes
fi: Hallinnoi asiakkaan pikaviestejä

en: Manage Email Accounts
fi: Hallinnoi sähköpostitilejä

en: Manage Groups
fi: Hallinnoi ryhmiä

en: Manage Internal FAQ
fi: Hallinnoi sisäistä UKK:ta

en: Manage Issue Reminders
fi: Hallinnoi vikailmoitusmuistutuksia

en: Manage Issue Resolutions
fi: Hallinnoi vikailmoitusten ratkaisuja

en: Manage Link Filters
fi: Hallinnoi linkkisuodattimia

en: Manage News
fi: Hallinnoi uutisia

en: Manage Phone Support Categories
fi: Hallinnoi puhelintukikategorioita

en: Manage Priorities
fi: Hallinnoi prioriteetteja

en: Manage Projects
fi: Hallinnoi projekteja

en: Manage Releases
fi: Hallinnoi julkaisuja

en: Manage Reminder Actions
fi: Hallinnoi muistutustoimintoja

en: Manage Reminder Conditions
fi: Hallinnoi muistutusehtoja

en: Manage Round Robin Assignments
fi: Hallinnoi kiertovuorottelun määräyksiä

en: Manage Statuses
fi: Hallinnoi tiloja

en: Manage Time Tracking Categories
fi: Hallinnoi ajanseurantakategorioita

en: Manage Users
fi: Hallinnoi käyttäjiä

en: Manager
fi: Johtaja

en: Mark Issue as Duplicate
fi: Merkitse vikailmoitus kaksoiskappaleeksi

en: Mark as Duplicate
fi: Merkitse kaksoiskappaleeksi

en: Max
fi: Maks.

en: Med
fi: Mediaani

en: Members
fi: Jäsenet

en: Message
fi: Viesti

en: Message:
fi: Viesti:

en: Min
fi: Min.

en: Min. Role
fi: Min. rooli

en: Minimum Role
fi: Minimirooli

en: Minimum User Role
fi: Minimi käyttäjärooli

en: Misspelled Words:
fi: Väärinkirjoitetut sanat:

en: Mobile
fi: Matkapuhelin

en: Module / Directory
fi: Moduuli / Kansio

en: Month
fi: Kuukausi

en: Move Message To
fi: Siirrä viesti

en: Multiple Combo Box
fi: Monta alasvetovalikkoa

en: My Assignments
fi: Minun tehtäväni

en: MySQL Password:
fi: MySQL salasana:

en: NOTE: For security reasons it is highly recommended that the default password be changed as soon as possible.
fi: HUOMIO: Turvallisuus syistä on todella suositeltavaa muuttaa oletussalasana niin pian kuin on mahdollista.

en: NOTE: If you need to send new information regarding this issue, please use the EMAIL related buttons available at the bottom of the screen.
fi: HUOMIO: Jos lähetät lisäinformaatiota vikailmoituksesta, käytä SÄHKÖPOSTI-painikkeita ruudun alareunasta.

en: Name
fi: Nimi

en: New Attachment
fi: Uusi liite

en: New Issue
fi: Uusi vikailmoitus

en: New Issues Assigned
fi: Uusia vikailmoituksia määrätty

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Status for Issue
fi: Uusi tila vikailmoitukselle

en: New User information
fi: Uuden käyttäjän tiedot

en: New requirement submitted by %1$s
fi: Uusi vaatimus lähettäjänä %1$s

en: News and Announcements
fi: Uutisia ja ilmoituksia

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Issue
fi: Seuraava vikailmoitus

en: Next Message
fi: Seuraava viesti

en: Next Note
fi: Seuraava viesti

en: No
fi: Ei

en: No Customer Integration
fi: Ei asiakasintegraatiota

en: No Drafts Found
fi: Luonnoksia ei löytynyt

en: No Emails Found
fi: Sähköposteja ei löytynyt

en: No FAQ entries could be found.
fi: UKK-merkintöjä ei löytynyt.

en: No Notes Found
fi: Viestejä ei löytynyt

en: No Phone Calls Found
fi: Puheluita ei löytynyt

en: No Reminder Entries Found
fi: Ei löytynyt muistutuksia

en: No Time Entries Found
fi: Ei löytynyt aikamerkintöjä

en: No Workflow Management
fi: Ei työnkulun hallintaa

en: No account managers could be found.
fi: Asiakaspäälliköitä ei löytynyt.

en: No actions could be found.
fi: Toimintoja ei löytynyt.

en: No associated emails could be found.
fi: Liitettyjä sähköpostiviestejä ei löytynyt.

en: No attachments could be found.
fi: Liitteitä ei löytynyt

en: No authorized repliers could be found.
fi: Oikeutettuja vastaajia ei löytynyt

en: No canned email responses could be found.
fi: Sähköpostipohjia ei löytynyt.

en: No categories could be found.
fi: Kategorioita ei löytynyt.

en: No changes could be found.
fi: Muutoksia ei löytynyt

en: No checkins could be found.
fi: Rekisteröintejä ei löytynyt.

en: No conditions could be found.
fi: Ehtoja ei löytynyt.

en: No custom fields could be found.
fi: Lisäkenttiä ei löytynyt.

en: No custom fields for this project
fi: Lisäkenttiä ei ole tälle projektille.

en: No custom searches could be found.
fi: Tallennettuja hakuja ei löytynyt.

en: No customizations could be found.
fi: Muokkauksia ei löytynyt.

en: No data found
fi: Dataa ei löytynyt

en: No email accounts could be found.
fi: Sähköpostitilejä ei löytyny.

en: No email drafts could be found.
fi: Sähköpostiluonnoksia ei löytynyt

en: No emails could be found.
fi: Sähköpostiviestejä ei löytynyt.

en: No entries could be found.
fi: Merkintöjä ei löytynyt.

en: No group associated with issue %1$s
fi: Yhtään ryhmää ei ole liitetty vikailmoitukseen %1$s

en: No groups could be found.
fi: Ryhmiä ei löytynyt.

en: No internal notes could be found.
fi: Sisäisiä viestejä ei löytynyt.

en: No issues associated
fi: Ei liitettyjä vikailmoituksia

en: No issues closed this time period
fi: Vikailmoituksia ei ole suljettu tällä aikavälillä

en: No issues could be found.
fi: Vikailmoituksia ei löytynyt.

en: No issues touched this time period
fi: Vikailmoituksiin ei ole tällä aikavälillä koskettu

en: No issues with only status changed this time period
fi: Ei vikailmoituksia, joissa ainoastaan tila vaihdettu, tällä ajanjaksolla

en: No link filters could be found.
fi: Linkkisuodattimia ei löytynyt

en: No mail queue could be found.
fi: Sähköpostijonoa ei löytynyt.

en: No news entries could be found.
fi: Uutisia ei löytynyt.

en: No notes could be found.
fi: Viestejä ei löytynyt.

en: No phone calls recorded yet.
fi: Ei tallennettuja puheluita.

en: No phone support categories could be found.
fi: Puhelintukikategorioita ei löytynyt.

en: No priorities could be found.
fi: Prioriteetteja ei löytynyt.

en: No projects could be found.
fi: Projekteja ei löytynyt.

en: No releases could be found.
fi: Julkaisuja ei löytynyt,

en: No reminders could be found.
fi: Muistutuksia ei löytynyt

en: No resolution date given
fi: Ratkaisupäivämäärää ei ole annettu

en: No resolutions could be found.
fi: Ratkaisuja ei löytynyt.

en: No round robin entries could be found.
fi: Kiertovuorotteluja ei löytynyt.

en: No spelling mistakes could be found.
fi: Kirjoitusvirheitä ei löytynyt.

en: No statuses could be found.
fi: Tiloja ei löytynyt.

en: No subscribers could be found.
fi: Tilaajia ei löytynyt.

en: No time tracking categories could be found.
fi: Ajanseurantakategorioita ei löytynyt.

en: No time tracking entries could be found.
fi: Ajanseurantamerkintöjä ei löytynyt.

en: No users could be found.
fi: Käyttäjiä ei löytynyt.

en: None
fi: Ei mitään

en: Note
fi: Viesti

en: Note Address Prefix:
fi: Viestin osoitteen etuliite:

en: Note Recipient Type Flag:
fi: Viestin vastaanottajien tyyppilippu:

en: Note routed from %1$s
fi: Viesti välitetty %1$s

en: Note:
fi: Viesti:

en: Note: Please enter your email address below and a new random password will be created and assigned to your account. For security purposes a confirmation message will be sent to your email address and after confirming it the new password will be then activated and sent to you.
fi: Huomio: Syötä sähköpostiosoitteesi ja uusi satunnainen salasanasi luodaan käyttäjätilillesi. Turvallisuussyistä vahvistusviesti lähetetään sähköpostiisii, jonka vahvistamisen jälkeen uusi salasanasi aktivoidaan ja lähetetään sinulle.

en: Note: The current maximum allowed upload file size is %1
fi: Huomio: Suurin sallittu siirretyn tiedoston koko on %1

en: Notes
fi: Viestit

en: Notes are added to existing issues
fi: Viestejä lisätään olemassaolevaan vikailmoitukseen

en: Notification List
fi: Muistutuslista

en: Notification List:
fi: Ilmoituslista:

en: Notification Options
fi: Muistutusvaihtoehdot

en: Notification list entry (%1$s) added by %2$s
fi: Muistutuslistan merkintä (%1$s) lisääjänä %2$s

en: Notification list entry (%1$s) removed by %2$s
fi: Muistutuslistan merkintä (%1$s) poistajana %2$s

en: Notification list entry ('%1$s') added by %2$s
fi: Muistutuslistan merkintä ('%1$s') lisääjänä %2$s

en: Notification list entry ('%1$s') updated by %2$s
fi: Muistutuslistan merkintä ('%1$s') päivittäjänä %2$s

en: Notify Sender?
fi: Ilmoita lähettäjälle?

en: Number of Days
fi: Päivien lukumäärä

en: Office
fi: Työ

en: Only Download Unread Messages
fi: Lataa ainoastaan lukemattomat viestit

en: Only for Known Customers?
fi: Ainoastaan tunnetuille asiakkaille?

en: Only staff members listed in the assignment or authorized replier fields can send emails.
fi: Ainoastaan henkilökunnan jäsenet, jotka on listattu "määrätty"-kentässä tai "oikeutetut vastaajat"-kentässä voivat lähettää sähköpostia.

en: Open Account Signup:
fi: Julkinen käyttäjätilin luominen:

en: Open Issues By Assignee
fi: Avaa vikailmoitus määrätyn mukaan

en: Open Issues By Reporter
fi: Avaa vikailmoitus raportoijan mukaan

en: Open the Emails Listing Page
fi: Avaa sähkpostien selaussivu

en: Open the Issue Details Page
fi: Avaa vikailmoituksen yksityiskohdat

en: Open the Issue Listing Page
fi: Avaa vikailmoitusten selaussivu

en: Operator
fi: Operaattori

en: Operator:
fi: Operaattori:

en: Options
fi: Asetukset

en: Options to Graph
fi: Valinnat grafiikaksi

en: Order
fi: Järjestys

en: Other
fi: Muu

en: Other Emails
fi: Muita sähköposteja

en: Other:
fi: Muuta:

en: Otherwise, you will be automatically redirected to the Issue Details Page in 5 seconds.
fi: Muuten sivu ohjautuu automaattisesti "Vikailmoituksen yksityiskohdat"-sivulle 5 sekunnin kuluttua.

en: Outgoing
fi: Ulosmenevä

en: Outgoing Email Sender Address
fi: Uloslähtevän sähköpostin lähettäjän osoite

en: Outgoing Email Sender Name
fi: Sähköpostin lähettäjän nimi

en: Outgoing email sent by %1$s
fi: Sähköpostiviestin lähettäjänä %1$s

en: Overall Stats
fi: Kokonaistilastot

en: Overview or Details are Changed
fi: Yleiskatsaus tai yksityiskohdata muuttuvat

en: Owner
fi: Omistaja

en: POP3 over SSL
fi: POP3 SSL:llä

en: POP3 over SSL (self-signed)
fi: POP3 SSL:llä (oma allekirjoitus)

en: POP3, no TLS
fi: POP3 ei TLS:llä

en: POP3, with TLS
fi: POP3 TLS:llä

en: POP3, with TLS (self-signed)
fi: POP3 TLS:llä (oma allekirjoitus)

en: Password
fi: Salasana

en: Password Confirmation
fi: Salasanan vahvistus

en: Password Confirmation Success
fi: Salasanan varmistus onnistui

en: Password:
fi: Salasana:

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Pending
fi: Odottaa

en: Percentage Complete
fi: Prosenttia valmiina

en: Percentage Complete:
fi: Prosenttia valmiina:

en: Percentage complete should be between 0 and 100
fi: Valmisprosentti pitää olla väliltä 0 - 100

en: Performing action %1$s for issue # %2$s
fi: Suoritetaan toiminto %1$s vikailmoitukseen # %2$s

en: Permanently Remove
fi: Poista pysyvästi

en: Phone Calls
fi: Puhelut

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone Support entry removed by %1$s
fi: Puhelintukimerkintä poistajana %1$s

en: Phone Support entry submitted by %1$s
fi: Puhelintukimerkintä lisääjänä %1$s

en: Phone Time Spent
fi: Puhelinaikaa käytetty

en: Please Note: If you do not wish to receive any future email
    notifications from %1, please change your account preferences by
    visiting the URL below
fi: Huomioi: Jos et halua saada tulevaisuudessa sähköpostia 
    %1 järjestelmästä, muuta tilin asetuksiasi vierailemalla
    seuraavassa URL:ssa

en: Please Note: If you do not wish to receive any future email notifications from %1, please change your account preferences by visiting the URL below
fi: Huomioi: Jos et halua saada tulevaisuudessa sähköpostia %1 järjestelmästä, muuta tilin asetuksiasi vierailemalla seuraavassa URL:ssa

en: Please assign the appropriate projects for this custom field.
fi: Määritä projektit tälle lisäkentälle.

en: Please assign the appropriate projects for this group.
fi: Määritä oikeat projektit tälle ryhmälle.

en: Please assign the appropriate projects for this news entry.
fi: Määritä uutiselle asianmukaiset projektit.

en: Please assign the appropriate projects for this status.
fi: Määrää halutut projektit tilalle.

en: Please assign the appropriate projects for this user.
fi: Määrää halutut projektit tälle käyttäjälle.

en: Please assign the appropriate support levels for this FAQ entry.
fi: Syötä asianmukainen tukitaso tälle UKK-merkinnälle.

en: Please assign the appropriate users for this group.
fi: Määrää halutut käyttäjät ryhmään.

en: Please assign the appropriate users for this round robin entry.
fi: Määrää halutut käyttäjät tähän kiertovuorotteluun.

en: Please assign the manager of this group.
fi: Määrää ryhmän johtaja.

en: Please assign the statuses for this project.
fi: Määritä tilat tälle projektille.

en: Please assign the users for this project.
fi: Määritä käyttäjät tähän projektiin.

en: Please choose a category
fi: Valitse kategoria

en: Please choose a customer
fi: Valitse asiakas

en: Please choose a field
fi: Valitse kenttä

en: Please choose a priority
fi: Valitse prioriteetti

en: Please choose a project
fi: Valitse projekti

en: Please choose a project that will be associated with this reminder.
fi: Valitse projektit, joihin muistutus liitetään.

en: Please choose a status
fi: Valitse tila

en: Please choose an option
fi: Valitse vaihtoehto

en: Please choose an user
fi: Valitse käyttäjä

en: Please choose at least one person to assign the new issues created remotely.
fi: Valitse vähintään yksi ihminen, jolle määrätään etänä luodut vikailmoitukset.

en: Please choose from one of the options below
fi: Valitse toiminto alapuolelta

en: Please choose from one of the options below:
fi: Valitse toiminto alapuolelta:

en: Please choose the category for this new phone support entry.
fi: Valitse uuden puhelintukimerkinnän kategoria.

en: Please choose the customer for this new note.
fi: Valitse viestin asiakas.

en: Please choose the customers that will be associated with this reminder.
fi: Valitse asiakkaat, joihin muistutus liitetään.

en: Please choose the default category for remote invocations.
fi: Valitse oletuskategoria etätukipyynnöille.

en: Please choose the default category.
fi: Valitse oletuskategoria.

en: Please choose the default priority for remote invocations.
fi: Valitse oletusprioriteetti etätukipyynnöille.

en: Please choose the default priority.
fi: Valitse oletusprioriteetti.

en: Please choose the incident types to redeem for this issue.
fi: Valitse laskutettavan vikailmoituksen tyyppi.

en: Please choose the initial status from one of the assigned statuses of this project.
fi: Valitse oletustila mahdollisista tiloista tälle projektille.

en: Please choose the priorities that will be associated with this reminder.
fi: Valitse prioriteetit, joihin muistutus liitetään.

en: Please choose the project for this FAQ entry.
fi: Valitse UKK-merkinnän projekti.

en: Please choose the project that you wish to customize.
fi: Valitse muokattava projekti.

en: Please choose the project to be associated with this email account.
fi: Valitse projekti, joka liitetään sähköpostitiliin.

en: Please choose the project.
fi: Valitse projekti.

en: Please choose the reporter for remote invocations.
fi: Valitse raportoija etätukipyynnöille.

en: Please choose the support levels that will be associated with this reminder.
fi: Valitse tukitasot, joihin muistutus liitetään.

en: Please choose the time tracking category for this new entry.
fi: Valitse uuden ajanseurantamerkinnän kategoria.

en: Please choose the type of email server to be associated with this email account.
fi: Valitse sähköpostipalvelimen tyyppi, joka liitetään sähköpostitiliin.

en: Please choose whether the SCM integration feature should be enabled or not.
fi: Valitse on SCM-integraatio päällä vai pois.

en: Please choose whether the anonymous posting feature should be allowed or not for this project
fi: Valitse sallitaanko anonyymi sähköpostiviestien lähetys tässä projektissa vai ei

en: Please choose whether the daily tips feature should be enabled or not.
fi: Valitse onko päivittäiset vinkit päällä vai pois.

en: Please choose whether the email integration feature should be enabled or not.
fi: Valitse onko sähköpostin integrointi päällä vai pois.

en: Please choose whether the issue auto creation feature should be allowed or not for this email account
fi: Valitse onko vikailmoituksen automaattinen luominen päällä vai pois tällä sähköpostiosoitteella

en: Please choose whether the system should allow visitors to signup for new accounts or not.
fi: Valitse salliiko järjestelmä vierailijoiden luoda tunnuksia itselleen vai ei.

en: Please choose whether to show custom fields for remote invocations or not.
fi: Valitse näytetäänkö etätukipyynnöille lisäkentät vai ei.

en: Please choose which emails need to be associated.
fi: Valitse mitkä sähköpostiviestit pitää liittää.

en: Please choose which emails need to be marked as deleted.
fi: Valitse mitkä sähköpostiviestit pitää merkitä poistetuiksi.

en: Please choose which emails need to be permanently removed.
fi: Valitse mitkä sähköpostiviestit poistetaan pysyvästi.

en: Please choose which emails need to be restored.
fi: Valitse mitkä sähköpostiviestit palautetaan.

en: Please choose which entries need to be disassociated with the current issue.
fi: Valitse merkinnät, joiden liitäntä vikailmoitukseen poistetaan.

en: Please choose which entries need to be removed.
fi: Valitse poistettavat merkinnät

en: Please choose which issues to update.
fi: Valitse päivitettävät vikailmoitukset.

en: Please click OK to confirm.
fi: Paina OK vahvistaaksesi.

en: Please enter a number for the rank of this FAQ entry.
fi: Syötä arvo UKK-merkinnän sijoitukselle.

en: Please enter a password of at least 6 characters.
fi: Syötä salasana, jossa on vähintään 6 merkkiä.

en: Please enter a pattern.
fi: Syötä kuvio.

en: Please enter a replacement value.
fi: Syötä korvaava arvo.

en: Please enter a valid email address for the sender address.
fi: Syötä kelvollinen lähettäjän sähköpostiosoite.

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä voimassa oleva sähköpostiosoite

en: Please enter a valid issue ID.
fi: Syötä kelvollinen vikailmoituksen ID

en: Please enter a valid outgoing sender address for this project.
fi: Syötä kelvollinen lähettäjän sähköpostiosoite tälle projektille.

en: Please enter a valid port number for this email account.
fi: Syötä oikea porttiarvo sähköpostitilille.

en: Please enter integers (or floating point numbers) on the time spent field.
fi: Syötä kokonaislukuja (tai liukulukuja) käytetty aika kenttään.

en: Please enter the IMAP folder for this email account.
fi: Syötä IMAP-kansio sähköpostitilille.

en: Please enter the SMTP server hostname.
fi: Syötä SMTP-palvelimen osoite.

en: Please enter the SMTP server password.
fi: Syötä SMTP-palvelimen salasana

en: Please enter the SMTP server port number.
fi: Syötä SMTP-palvelimen porttinumero.

en: Please enter the SMTP server username.
fi: Syötä SMTP-palvelimen käyttäjänimi.

en: Please enter the abbreviation of this status.
fi: Syötä tilan lyhenne.

en: Please enter the alternate username for this installation of Eventum.
fi: Syötä vaihtoehtoinen käyttäjätunnus tälle Eventumin asennukselle.

en: Please enter the analysis for the changes required by this issue.
fi: Syötä arvio muutoksista, joita tämä vikailmoitus vaatii

en: Please enter the checkout page URL for your SCM integration tool.
fi: Syötä uloskirjaussivun URL omaan SCM-integraatiotyökaluusi.

en: Please enter the color of this status.
fi: Syötä tilan väri.

en: Please enter the database hostname for this installation of Eventum.
fi: Syötä tietokantapalvelimen nimi tälle Eventumin asennukselle.

en: Please enter the database name for this installation of Eventum.
fi: Syötä tietokannan nimi tälle Eventuminen asennukselle.

en: Please enter the database username for this installation of Eventum.
fi: Syötä tietokannan käyttäjätunnus tälle Eventuminen asennukselle.

en: Please enter the description for this issue.
fi: Syötä selitys vikailmoitukselle.

en: Please enter the description for this new phone support entry.
fi: Syötä uuden puhelintukimerkinnän selite.

en: Please enter the diff page URL for your SCM integration tool.
fi: Syötä diff-sivun URL omaan SCM-integraatiotyökaluusi.

en: Please enter the email address hostname for the email routing interface.
fi: Syötä sähköpostin isäntänimi sähköpostinvälitysrajapinnalle.

en: Please enter the email address of where copies of outgoing emails should be sent to.
fi: Syötä sähköpostiosoite, johon kopiot lähtevistä sähköposteista lähetetään.

en: Please enter the email address prefix for the email routing interface.
fi: Syötä sähköpostiosoitteen alkuosa sähköpostivälitysrajapinnalle.

en: Please enter the email of this user.
fi: Syötä käyttäjän sähköpostiosoite.

en: Please enter the estimated development time for this task.
fi: Syötä arvioitu kehitysaika tällä tehtävälle.

en: Please enter the full name of this user.
fi: Syötä käyttäjän kokonimi.

en: Please enter the hostname for the server of this installation of Eventum.
fi: Syötä palvelimen nimi tällä Eventumin asennukselle.

en: Please enter the hostname for this email account.
fi: Syötä koneen nimi tälle sähköpostitilille.

en: Please enter the impact analysis for this new requirement.
fi: Syötä vaikutusanalyysi tälle uudelle vaatimukselle.

en: Please enter the issue IDs that will be associated with this reminder.
fi: Valitse vikailmoitus ID:eet, joihin muistutus liitetään.

en: Please enter the message body of this email.
fi: Syötä sähköpostiviestin viesti.

en: Please enter the message body of this note.
fi: Syötä tämän viestin sisältö

en: Please enter the message for this FAQ entry.
fi: Syötä UKK-merkinnän viesti.

en: Please enter the message for this news entry.
fi: Syötä uutisen sisältö.

en: Please enter the message for this round robin entry.
fi: Syötä kiertovuorottelun viesti.

en: Please enter the name of this group.
fi: Syötä ryhmän nimi.

en: Please enter the new requirement for this issue.
fi: Syötä uusi vaatimus tälle vikailmoitukselle.

en: Please enter the new value for the combo box.
fi: Syötä alasvetovalikon uusi arvo.

en: Please enter the note text on the input box below.
fi: Syötä viesti allaolevaan tekstikenttään.

en: Please enter the password for this email account.
fi: Syötä salasana sähköpostitilille.

en: Please enter the port number for this email account.
fi: Syötä porttinumero sähköpostitilille.

en: Please enter the rank for this reminder.
fi: Syötä muistutuksen sijoitus.

en: Please enter the rank of this FAQ entry.
fi: Syötä UKK-merkinnän sijoitus.

en: Please enter the rank of this priority
fi: Syötä prioriteetin sijoitus

en: Please enter the rank of this status.
fi: Syötä tilan sijoitus.

en: Please enter the recipient of this email.
fi: Syötä sähköpostiviestin vastaanottaja.

en: Please enter the relative URL of this installation of Eventum.
fi: Syötä suhteellinen URL tälle Eventuminen asennukselle.

en: Please enter the sender address that will be used for all outgoing notification emails.
fi: Syötä lähettäjän sähköpostiosoite, jota käytetään kaikkiin järjestelmästä lähteviin muistutusviesteihin.

en: Please enter the subject of this email.
fi: Syötä sähköpostiviestin otsikko.

en: Please enter the summary for this issue.
fi: Syötä yhteenveto vikailmoitukselle.

en: Please enter the summary for this new time tracking entry.
fi: Syötä uuden ajanseurantamerkinnän yhteenveto.

en: Please enter the title for this FAQ entry.
fi: Syötä UKK-merkinnän otsikko.

en: Please enter the title for this action.
fi: Syötä otsikko toiminnolle.

en: Please enter the title for this category.
fi: Syötä kategorian otsikko.

en: Please enter the title for this condition.
fi: Syötä ehdon otsikko.

en: Please enter the title for this customization.
fi: Syötä muokkauksen otsikko.

en: Please enter the title for this email response.
fi: Syötä sähköpostivastauksen otsikko.

en: Please enter the title for this issue resolution.
fi: Syötä otsikko vikailmoituksen ratkaisulle.

en: Please enter the title for this new action.
fi: Syötä otsikko uudelle toiminnolle.

en: Please enter the title for this new category.
fi: Syötä uuden kategorian otsikko.

en: Please enter the title for this new condition.
fi: Syötä uuden ehdon otsikko.

en: Please enter the title for this new customization.
fi: Syötä uuden muokkauksen otsikko.

en: Please enter the title for this new email response.
fi: Syötä uuden sähköpostivastauksen otsikko.

en: Please enter the title for this new issue resolution.
fi: Syötä otsikko uudelle vikailmoituksen ratkaisulle.

en: Please enter the title for this new priority.
fi: Syötä prioriteetin otsikko.

en: Please enter the title for this new project.
fi: Syötä uuden projektin otsikko.

en: Please enter the title for this new release.
fi: Syötä uuden julkaisun otsikko.

en: Please enter the title for this new reminder.
fi: Anna muistutuksen otsikko.

en: Please enter the title for this new status.
fi: Syötä uuden tilan otsikko.

en: Please enter the title for this new time tracking category.
fi: Syötä uuden ajanseurantakategorian otsikko.

en: Please enter the title for this news entry.
fi: Syötä uutiselle otsikko.

en: Please enter the title for this priority.
fi: Syötä prioriteetin otsikko.

en: Please enter the title for this project.
fi: Syötä projektin otsikko.

en: Please enter the title for this release.
fi: Syötä julkaisun otsikko.

en: Please enter the title for this reminder.
fi: Syötä muistutuksen otsikko.

en: Please enter the title for this round robin entry.
fi: Syötä kiertovuorottelun otsikko.

en: Please enter the title for this saved search.
fi: Anna nimi tallennetulle haulle

en: Please enter the title for this status.
fi: Syötä tilan otsikko.

en: Please enter the title for this time tracking category.
fi: Syötä ajanseurantakategorian otsikko.

en: Please enter the title of this FAQ entry.
fi: Syötä UKK-merkinnän otsikko.

en: Please enter the title of this category
fi: Syötä kategorian otsikko.

en: Please enter the title of this custom field.
fi: Syötä lisäkentän otsikko.

en: Please enter the title of this email response.
fi: Syötä sähköpostivastauksen otsikko.

en: Please enter the title of this news entry.
fi: Syötä uutisen otsikko.

en: Please enter the title of this note.
fi: Syötä viestin otsikko.

en: Please enter the title of this priority
fi: Syötä prioriteetin otsikko

en: Please enter the title of this project.
fi: Syötä projektin otsikko.

en: Please enter the title of this release.
fi: Syötä julkaisun nimi.

en: Please enter the title of this resolution.
fi: Syötä ratkaisun otsikko.

en: Please enter the title of this status.
fi: Syötä tilan otsikko.

en: Please enter the title of this time tracking category
fi: Syötä ajanseurantakategorian otsikko

en: Please enter the updated value.
fi: Syötä päivitetty arvo.

en: Please enter the username for this email account.
fi: Syötä käyttäjätunnus sähköpostitilille.

en: Please enter your account email address.
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi.

en: Please enter your email address.
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi.

en: Please enter your full name.
fi: Syötä koko nimesi.

en: Please enter your new password with at least 6 characters.
fi: Uudessa salasanassasi pitää olla vähintään 6 merkkiä.

en: Please enter your password.
fi: Syötä salasanasi.

en: Please indicate whether the SMTP server requires authentication or not.
fi: Vaatiiko SMTP-palvelin kirjautumisen vai ei.

en: Please make sure you have selected the correct email messages to associate.
fi: Varmista, että olet valinnut oikeat sähköpostiviestit liitettäväksi

en: Please select a backend
fi: Valitse järjestelmä:

en: Please select a valid date for when the phone call took place.
fi: Valitse oikea päivämäärä, milloin puhelinkeskustelu käytiin.

en: Please select a valid date of work.
fi: Valitse oikea päivämäärä työlle.

en: Please select an assignment for this issue
fi: Valitse tehtävä tälle vikailmoitukselle

en: Please select an option from the list.
fi: Valitse vaihtoehto listasta.

en: Please select at least one link filter.
fi: Valitse vähintään yksi linkkisuodatin.

en: Please select at least one of the FAQ entries.
fi: Valitse vähintään yksi UKK-merkinnöistä.

en: Please select at least one of the account managers.
fi: Valitse vähintään yksi asiakaspäällikkö.

en: Please select at least one of the accounts.
fi: Valitse vähintään yksi tileistä.

en: Please select at least one of the actions.
fi: Valitse vähintään yksi toiminnoista.

en: Please select at least one of the authorized repliers.
fi: Valitse vähintään yksi oikeutetuista vastaajista

en: Please select at least one of the categories.
fi: Valitse vähintään yksi kategoria.

en: Please select at least one of the conditions.
fi: Valitse vähintään yksi ehdoista.

en: Please select at least one of the custom fields.
fi: Valitse vähintään yksi lisäkentistä.

en: Please select at least one of the customizations.
fi: Valitse vähintään yksi muokkauksista.

en: Please select at least one of the email responses.
fi: Valitse vähintään yksi sähköpostivastaus.

en: Please select at least one of the groups.
fi: Valitse vähintään yksi ryhmistä.

en: Please select at least one of the news entries.
fi: Valitse vähintään yksi uutinen.

en: Please select at least one of the notes.
fi: Valitse vähintään yksi viesti.

en: Please select at least one of the priorities.
fi: Valitse vähintään yksi prioriteeteista.

en: Please select at least one of the projects.
fi: Valitse vähintään yksi projekti.

en: Please select at least one of the releases.
fi: Valitse vähintään yksi julkaisuista.

en: Please select at least one of the reminders.
fi: Valitse vähintään yksi muistutus.

en: Please select at least one of the resolutions.
fi: Valitse vähintään yksi ratkaisuista.

en: Please select at least one of the round robin entries.
fi: Valitse vähintään yksi kiertovuorottelu.

en: Please select at least one of the statuses.
fi: Valitse vähintään yksi tiloista.

en: Please select at least one of the subscribers.
fi: Valitse vähintään yksi tilaajista.

en: Please select at least one of the time tracking categories.
fi: Valitse vähintään yksi ajanseurantakategorioista.

en: Please select at least one of the users.
fi: Valitse vähintään yksi käyttäjistä.

en: Please select projects this link filter should be active for.
fi: Valitse projektit joissa tämä linkkisuodatin on aktiivinen.

en: Please select the assigned projects for users that create their own accounts.
fi: Valitse määrätyt projektit niille käyttäjille, jotka luovat omat käyttäjätilinsä.

en: Please select the custom field that you would like to generate a report against.
fi: Valitse lisäkenttä josta haluaisit luoda raportin.

en: Please select the custom filter to search against.
fi: Valitse suodatin, jolla haku suoritetaan

en: Please select the minimum user role that should be able to see this link filter.
fi: Valitse alhaisin käyttäjärooli jonka pitäisi nähdä tämä linkkisuodatin.

en: Please select the new status for this issue.
fi: Valitse vikailmoitukselle uusi tila.

en: Please use only floating point numbers (or integers) on the estimated development time field.
fi: Käytä ainoastaan liukulukuja (tai kokonaislukuja) arvioidun kehitysajan kentässä.

en: Please use only floating point numbers on the estimated development time field.
fi: Käytä ainoastaan liukulukuja 'arviotu kehitysaika'-kentässä

en: Port
fi: Portti

en: Post Internal Note
fi: Lähetä sisäinen viesti

en: Post New Internal Note
fi: Lähetä uusi sisäinen viesti

en: Posted Date
fi: Lähetyspäivämäärä

en: Posted Date:
fi: Lähetyspäivämäärä:

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Issue
fi: Edellinen vikailmoitus

en: Previous Message
fi: Edellinen viesti

en: Previous Note
fi: Edellinen viesti

en: Primary Technical Account Manager
fi: Ensisijainen tekninen asiakaspäällikkö

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Priority Field
fi: Prioriteettikenttä

en: Priority:
fi: Prioriteetti:

en: Private
fi: Yksityinen

en: Private:
fi: Yksityinen:

en: Processing Group Leader notification
fi: Käsitellään ryhmänjohtajan muistutuksia

en: Project
fi: Projekti

en: Project Lead
fi: Projektinjohtaja

en: Project:
fi: Projekti:

en: Projects
fi: Projektit

en: Projects:
fi: Projektit:

en: Public
fi: Julkinen

en: Quarantine expires in %1
fi: Eristys päättyy %1

en: Queued Date
fi: Jonotuspäivämäärä

en: Quick Search
fi: Pikahaku

en: RSS feed for this custom search
fi: RSS-syöte tälle haulle.

en: Rank
fi: Sijoitus

en: Rank:
fi: Sijoitus:

en: Raw Headers
fi: Raakaotsikot

en: Re-directing the parent window to the issue report page. This window will be closed automatically.
fi: Uudelleenohjataan isäntä-ikkuna vikailmoituksen ilmoittamissivulle. Tämä ikkuna suljetaan automaattisesti.

en: Read All Notices
fi: Lue kaikki ilmoitukset

en: Reason
fi: Syy

en: Reason to close
fi: Syy sulkemiseen

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Recent
fi: Viimeaikainen

en: Recent Activity
fi: Viimeaikainen toiminta

en: Recent Activity Report
fi: Viimeaikaisen toiminnan raportti

en: Recent Drafts
fi: Viimeaikaiset luonnokset

en: Recent Emails
fi: Viimeaikaiset sähköpostit

en: Recent Notes
fi: Viimeaikaiset viestit

en: Recent Phone Calls
fi: Viimeaikojen puhelut

en: Recent Reminder Actions
fi: Viimeaikaiset muistutukset

en: Recent Time Entries
fi: Viimeaikaiset merkinnät

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Recipient Type Flag:
fi: Vastaanottajien tyyppilippu:

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Recipients:
fi: Vastaanottajat:

en: Record Phone Call
fi: Tallenna puhelu

en: Record Time Worked
fi: Tallenna työaika

en: Recorded Date
fi: Tallennuspäivämäärä

en: Red values indicate value is higher than the aggregate one.
fi: Punaiset arvot ilmaisevat, että arvo on suurempi kuin kokonaisarvo.

en: Redeem Incidents
fi: Laskuta tapauksia

en: Redeemed Incident Types
fi: Laskutettujen tapausten tyypit

en: Refers to the number of emails sent by customers in eventum per issue. Does <b>not</b> include emails sent to general support mailbox.
fi: Viittaa Eventumissa asiakkaiden lähettämien sähköpostien määrään per vikailmoitus. <b>Ei</b> sisällä sähköposteja, jotka on lähetetty yleiseen tukisähköpostilaatikkoon.

en: Refers to the number of emails sent by developers in eventum per issue. Does <b>not</b> include emails sent to general support mailbox.
fi: Viittaa Eventumissa kehittäjien lähettämiin sähköpostiviesteihin per vikailmoitus. <b>Ei</b> ei sisällä sähköposteja, jotka on lähetetty yleiseen tukisähköpostilaatikkoon.

en: Refresh Rate for Email Listing Page
fi: Päivitysnopeus sähköpostiviestien luettelointisivulle

en: Refresh Rate for Issue Listing Page
fi: Päivitysnopeus vikailmoitusten luettelointisivulle

en: Release
fi: Julkaisu

en: Remember Selection
fi: Muista valinta

en: Reminder
fi: Muistutus

en: Reminder Alert
fi: Muistutushälytys

en: Reminder Not Triggered
fi: Muistutusta ei ole laukaistu

en: Reminder Type
fi: Muistutustyyppi

en: Remote Invocation
fi: Etätukipyyntö

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Quarantine
fi: Poista eristys

en: Remove Selected
fi: Poista valitut

en: Remove Selected Emails
fi: Poista valitut sähköpostiviestit

en: Remove?
fi: Poista?

en: Removed
fi: Poistettu

en: Removed Emails
fi: Poistetut sähköpostiviestit

en: Replacement
fi: Korvaava

en: Reply
fi: Vastaus

en: Report
fi: Raportti

en: Report Form
fi: Raportointilomake

en: Report New Issue
fi: Luo uusi vikailmoitus

en: Report Type
fi: Raportin tyyppi

en: Report Type:
fi: Raportin tyyppi

en: Report a New Issue
fi: Luo vikailmoitus

en: Reported By
fi: Ilmoittanut

en: Reporter
fi: Ilmoittaja

en: Reporter:
fi: Ilmoittaja:

en: Reporting Issues
fi: Vikailmoitusten ilmoitus

en: Reporting New Issues
fi: Uuden vikailmoituksen ilmoitus

en: Reports
fi: Raportit

en: Request a Password
fi: Pyydä salasanaa

en: Required Field
fi: Vaadittu kenttä

en: Required Fields
fi: Vaaditut kentät

en: Required fields
fi: Vaaditut kentät

en: Requirement
fi: Vaatimus

en: Requires Authentication?
fi: Vaatii tunnistusta?

en: Requires support for cookies and javascript in your browser
fi: Vaatii tukea evästeille ja javascriptille selaimessasi

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Resolution
fi: Ratkaisu

en: Response Body:
fi: Vastauksen runko:

en: Restore Emails
fi: Palauta sähköpostiviestejä

en: Return to Issue #%1 Details Page
fi: Avaa vikailmoituksen #%1 yksityiskohdat

en: Review SQL Query
fi: Esikatsele SQL-haku

en: Role
fi: Rooli

en: Rows Per Page
fi: Rivejä per sivu

en: Rows per Page:
fi: Rivejä per sivu:

en: Run Search
fi: Suorita haku

en: SCM <br />Integration:
fi: SCM <br />integraatio:

en: SCM Checkins associated by SCM user '
fi: SCM:n sisäänkirjaukset liitettynä SCM käyttäjään

en: SCM Checkins removed by %1$s
fi: SCM:n sisäänkirjaukset poistajana %1$s

en: SCM Integration
fi: SCM integraatio

en: SCM Integration - Checkins
fi: SCM integraatio - rekisteröinti

en: SMS Email Address
fi: SMS sähköpostiosoite

en: SMTP (Outgoing Email) Settings:
fi: SMTP (lähtevä sähköposti) asetukset:

en: SMTP Configuration
fi: SMTP-asetukset

en: SSL Server
fi: SSL-palvelin

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Draft Changes
fi: Tallenna luonnoksen muutokset

en: Save Message
fi: Tallenna viesti

en: Save Phone Call
fi: Tallenna puhelu

en: Save Search
fi: Tallenna haku

en: Save a Copy of Every Outgoing Issue Notification Email
fi: Tallenna kopio kaikista lähtevistä vikailmoituksien tiedotussähköposteista

en: Save as Draft
fi: Tallenna luonnokseksi

en: Saved Searches
fi: Tallennetut haut

en: Scheduled Release
fi: Suunniteltu julkaisu

en: Scheduled Release Field
fi: Suunniteltu julkaisu kenttä

en: Scheduled Release:
fi: Suunniteltu julkaisu:

en: Search
fi: Etsi

en: Search Title
fi: Haun otsikko

en: Search Type
fi: Haun tyyppi

en: Sections to Display
fi: Näytettävät osat

en: Segregate Reporter
fi: Erittele raportoijat

en: Segregate Reporters
fi: Erittele raportoijat

en: Select Project
fi: Valitse projekti

en: Send Email
fi: Lähetä sähköpostia

en: Send New Password
fi: Lähetä uusi salasana

en: Send Notification About Issue Being Closed?
fi: Lähetä muistutus vikailmoituksen sulkemisesta?

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sender Email
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Sender:
fi: Lähettäjä:

en: Separate Closed Issues
fi: Erittele suljetut vikailmoitukset

en: Separate Only Status Changes
fi: Erittele ainoastaan tilan vaihdokset

en: Set
fi: Aseta

en: Set Display Preferences
fi: Aseta näyttöasetukset

en: Set available options
fi: Aseta mahdolliset vaihtoehdot

en: Short Description
fi: Lyhyt selitys

en: Shorten the field
fi: Lyhennä kenttää

en: Show All Drafts
fi: Näytä kaikki luonnokset

en: Show Custom Fields ?
fi: Näytä lisäkentät?

en: Show Customers
fi: Näytä asiakkaat

en: Show Issues with no Response Between
fi: Näytä vastaamattomat vikailmoitukset väliltä

en: Show Priority
fi: Näytä prioriteetti

en: Show Status
fi: Näytä tila

en: Show Times spent on issue
fi: Näytä vikailmoitukseen käytetyt ajat

en: Show additional fields to search by
fi: Näytä lisäkentät hakua varten

en: Show date fields to search by
fi: Näytä päivämääräkentät hakua varten

en: Showing all open issues older than
fi: Näytetään kaikki avoimet vikailmoitukset, jotka ovat vanhempia kuin

en: Signup as Authorized Replier
fi: Ilmoittaudu vahvistetuksi vastaajaksi

en: Signup for an Account
fi: Pyydä tiliä

en: Skip Weekends
fi: Ohita viikonloput

en: Sorry, an error happened while trying to run your query
fi: Virhe tapahtui suorittaessa hakua

en: Sorry, an error happened while trying to run your query.
fi: Virhe tapahtui suorittaessa hakuasi.

en: Sorry, but there are no projects currently setup as allowing anonymous posting.
fi: Mikään projekti ei salli sähköpostiviestien lähettämistä anonyymisti tällä hetkellä.

en: Sorry, but this feature has been disabled by the administrator.
fi: Järjestelmänvalvoja on poistanut tämän ominaisuuden käytöstä.

en: Sorry, but you do not have access to this page.
fi: Sinulla ei ole pääsyä tälle sivulle.

en: Sorry, but you do not have the required permission level to access this screen.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia tämän sivun tarkasteluun.

en: Sorry, you do not have permission to access this page.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tälle sivulle.

en: Sorry, you do not have permission to view this page
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän sivun tarkastelemiseen.

en: Sorry, you do not have the required privileges to view this issue.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia vikailmoituksen tarkastelemiseen.

en: Sort By
fi: Järjestä

en: Sort Order
fi: Lajittelujärjestys

en: Spell Check
fi: Oikoluku

en: Staff
fi: Henkilökunta

en: Staff:
fi: Henkilökunta:

en: Stalled Issues
fi: Jumissa olevat vikailmoitukset

en: Stalled Issues Report
fi: Jumittuneet vikailmoitukset raportti

en: Standard User
fi: Peruskäyttäjä

en: Start
fi: Aloita

en: Start Installation
fi: Aloita asennus

en: Start time in the future.
fi: Aloitusaika tulevaisuudessa.

en: Stats
fi: Tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Status Change Date
fi: Tilan muutos päivämäärä

en: Status Closed
fi: Tila suljettu

en: Status:
fi: Tila:

en: Statuses
fi: Tilat

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject Based Routing:
fi: Aiheeseen perustuva välitys:

en: Subject/Body:
fi: Aihe/runko:

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submitted
fi: Lähetetty

en: Submitted Date
fi: Lähetyspäivämäärä

en: Submitted Date:
fi: Lähetyspäivämäärä:

en: Suggestions:
fi: Ehdotukset:

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary Field
fi: Yhteenvetokenttä

en: Summary:
fi: Yhteenveto:

en: Support Level
fi: Tukitaso

en: Support Levels
fi: Tukitasot

en: Support Options
fi: Tukivaihtoehdot

en: Switch
fi: Vaihda

en: Target Forms
fi: Kohdelomake

en: Temp Number
fi: Tilapäinen puhelinnumero

en: Tentative Date
fi: Arvioitu päivämäärä:

en: Tentative Date:
fi: Arvioitu päivämäärä:

en: Test Settings
fi: Testaa asetukset

en: Text Input
fi: Tekstin syöttö

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Thank You, Eventum is now properly setup and ready to be used. Open the following URL to login on it for the first time:
fi: Kiitos, Eventum on nyt konfiguroitu ja valmis käytettäväksi. Avaa seuraava URL kirjautuaksesi järjestelmään ensimmäistä kertaa.

en: Thank you, a confirmation message was just emailed to you. Please follow the instructions available in this message to confirm your password creation request.
fi: Kiitos, vahvistusviesti on lähetetty sähköpostiisi. Noudata siinä annettuja ohjeita vahvistaaksesi salasanan luontipyynnön.

en: Thank you, columns to display was saved successfully.
fi: Kiitos, näytettävät sarakkeet tallennettiin onnistuneesti.

en: Thank you, field display settings were updated successfully.
fi: Kiitos, kentän asetukset päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, issue #%1 was updated successfully.
fi: Kiitos, vikailmoitus #%1 päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the FAQ entry was added successfully.
fi: Kiitos, UKK-merkintä lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the FAQ entry was updated successfully.
fi: Kiitos, UKK-merkintä päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the account manager was added successfully.
fi: Kiitos, asiakaspäällikkö lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the account manager was updated successfully.
fi: Kiitos, asiakaspäällikkö lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the account was updated successfully.
fi: Kiitos, tili päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the action was added successfully.
fi: Kiitos, toiminto lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the action was updated successfully.
fi: Kiitos, toiminto päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the association to the selected emails were removed successfully.
fi: Kiitos, valittujen sähköpostiviestien liitäntä poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the attachment was removed successfully.
fi: Kiitos, liitetiedosto poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the authorized replier was inserted successfully.
fi: Kiitos, oikeutettu vastaaja lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the category was added successfully.
fi: Kiitos, kategoria lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the category was updated successfully.
fi: Kiitos, kategoria päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the condition was added successfully.
fi: Kiitos, ehto lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the condition was updated successfully.
fi: Kiitos, ehto päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the current issue is no longer marked as a duplicate.
fi: Kiitos, nykyinen vikailmoitus ei ole enää merkitty kaksoiskappaleeksi.

en: Thank you, the custom field values were updated successfully.
fi: Kiitos, lisäkenttien arvot päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the custom field was added successfully.
fi: Kiitos, lisäkenttä on lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the custom field was updated successfully.
fi: Kiitos, lisäkenttä päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the custom filter was saved successfully.
fi: Kiitos, muokatut suotimet on tallennettu onnistuneesti.

en: Thank you, the customization was added successfully.
fi: Kiitos, muokkaus lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the customization was updated successfully.
fi: Kiitos, muokkaus päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the email account was added successfully.
fi: Kiitos, sähköpostitili lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the email message was saved as a draft successfully.
fi: Kiitos, sähköpostiviesti tallennettiin onnistuneesti luonnokseksi.

en: Thank you, the email response was added successfully.
fi: Kiitos, sähköpostivastaus lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the email response was updated successfully.
fi: Kiitos, sähköpostivastaus päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the email was queued to be sent successfully.
fi: Kiitos, sähköpostiviesti on laitettu sähköpostijonoon onnistuneesti.

en: Thank you, the email was sent successfully.
fi: Kiitos, sähköposti lähetettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the email was successfully moved.
fi: Kiitos, sähköpostiviesti siirrettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the emails were marked as removed successfully.
fi: Kiitos, valitut sähköpostiviestit poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the file was removed successfully.
fi: Kiitos, tiedosto poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the group was added successfully.
fi: Kiitos, ryhmä lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the group was updated successfully.
fi: Kiitos, ryhmä päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the impact analysis was set successfully.
fi: Kiitos, vaikutusanalyysi asetettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the impact analysis was updated successfully.
fi: Kiitos, vaikutusanalyysi päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the information was updated successfully.
fi: Kiitos, tieto päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the inital impact analysis was set successfully.
fi: Kiitos, ensimmäinen vaikutusanalyysi asetettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the internal note was posted successfully.
fi: Kiitos, sisäinen viesti lähetettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the issue resolution was added successfully.
fi: Kiitos, uusi vikailmoituksen ratkaisu lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the issue resolution was updated successfully.
fi: Kiitos, vikailmoituksen ratkaisu päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the issue was closed successfully
fi: Kiitos, vikailmoitus suljettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the issue was successfully marked.
fi: Kiitos, vikailmoitus merkittiin onnistuneesti.

en: Thank you, the issue was unassigned successfully.
fi: Kiitos, vikailmoitus merkittiin määräämättömäksi onnistuneesti.

en: Thank you, the issue was updated successfully.
fi: Kiitos, vikailmoitus päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the link filter was added successfully.
fi: Kiitos, linkkisuodatin lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the link filter was deleted successfully.
fi: Kiitos, linkkisuodatin poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the link filter was updated successfully.
fi: Kiitos, linkkisuodatin päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the new issue was created successfully.
fi: Kiitos, uusi vikailmoitus luotiin onnistuneesti.

en: Thank you, the new issue was created successfully. For your records, the new issue ID is <font color="red">%1</font>
fi: Kiitos, uusi vikailmoitus luotiin onnistuneesti. Luomasi vikailmoituksen ID on <font color="red">%1</font>

en: Thank you, the new issue was created successfully. Please choose from one of the options below
fi: Kiitos, vikailmoitus luotiin onnistuneesti. Valitse toiminto alapuolelta

en: Thank you, the new note was created and associated with the issue below.
fi: Kiitos, uusi viesti luotiin ja liitettiin vikailmoitukseen onnistuneesti.

en: Thank you, the new requirement was added successfully.
fi: Kiitos, uudet vaatimukset lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the news entry was added successfully.
fi: Kiitos, uutinen lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the news entry was updated successfully.
fi: Kiitos, uutinen lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the note was added successfully.
fi: Kiitos, viesti lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the note was converted successfully.
fi: Kiitos, viesti muunnettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the note was deleted successfully.
fi: Kiitos, viesti poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the note was removed successfully.
fi: Kiitos, viesti on poistettu onnistuneesti.

en: Thank you, the note was updated successfully.
fi: Kiitos, viesti päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the notification entry was updated successfully.
fi: Kiitos, muistutusmerkintä on päivitetty onnistuneesti.

en: Thank you, the phone entry was added successfully.
fi: Kiitos, puhelinmerkintä lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the phone support entry was removed successfully.
fi: Kiitos, puhelintukimerkintä poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the priority was added successfully.
fi: Kiitos, prioriteetti lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the priority was updated successfully.
fi: Kiitos, prioriteetti päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the project was added successfully.
fi: Kiitos, projekti lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the project was updated successfully.
fi: Kiitos, projekti päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the release was added successfully.
fi: Kiitos, julkaisu lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the release was updated successfully.
fi: Kiitos, julkaisu päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the reminder was added successfully.
fi: Kiitos, muistutus lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the reminder was updated successfully.
fi: Kiitos, muistutus lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the round robin entry was added successfully.
fi: Kiitos, kiertovuorottelu lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the round robin entry was updated successfully.
fi: Kiitos, kiertovuorottelu päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the selected checkin information entries were removed successfully.
fi: Kiitos, valitun sisäänoton tiedot on poistettu onnistuneesti.

en: Thank you, the selected custom filters were removed successfully.
fi: Kiitos, valitut muokatut suotimet poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the selected issues were updated successfully.
fi: Kiitos, valittu vikailmoitus päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the selected requirements were removed successfully.
fi: Kiitos, valitut vaatimukset poistettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the setup information was saved successfully.
fi: Kiitos, asetukset tallennettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the status was added successfully.
fi: Kiitos, tila lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the status was updated successfully.
fi: Kiitos, tila päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the time tracking category was added successfully.
fi: Kiitos, ajanseurantakategoria lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the time tracking category was updated successfully.
fi: Kiitos, ajanseurantakategoria päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, the time tracking entry was added successfully.
fi: Kiitoksia, tapahtuman lisäys ajanseurantaan onnistui

en: Thank you, the time tracking entry was removed successfully.
fi: Kiitos, ajanseurantamerkintä on poistettu onnistuneesti.

en: Thank you, the uploaded file was associated with the issue below.
fi: Kiitos, siirretty tiedosto liitettiin alla olevaan vikailmoitukseen.

en: Thank you, the user was added successfully.
fi: Kiitos, käyttäjä lisättiin onnistuneesti.

en: Thank you, the user was updated successfully.
fi: Kiitos, käyttäjä päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, this issue was removed from quarantine.
fi: Kiitos, vikailmoitus poistettiin eristyksestä.

en: Thank you, you are now assigned to the issue
fi: Kiitos, sinut on nyt määrätty tähän vikailmoitukseen.

en: Thank you, you are now authorized to send emails in this issue.
fi: Kiitos, olet nyt oikeutettu lähettämään sähköposteja tässä vikailmoituksessa.

en: Thank you, you are now logged out of %1
fi: Olet nyt kirjautunut ulos järjestelmästä %1, kiitoksia käynnistä

en: Thank you, your account clocked-in status was changed successfully.
fi: Kiitos, tilisi kellotustilaa muutettiin onnistuneesti.

en: Thank you, your account creation request was processed successfully. For security reasons a confirmation email was sent to the provided email address with instructions on how to confirm your request and activate your account.
fi: Kiitos, tilisi luotiin onnistuneesti. Turvallisuussyistä vahvistussähköposti on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi, jossa olevia ohjeita seuraamalla voit vahvistaa ja aktivoida tilisi.

en: Thank you, your account preferences were updated successfully.
fi: Kiitos, tilin asetukset päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, your current selected project was changed successfully.
fi: Kiitos, valittu projekti muutettiin onnistuneesti.

en: Thank you, your email address was updated successfully.
fi: Kiitos, sähköpostiosoitteesi päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, your full name was updated successfully.
fi: Kiitos, koko nimesi päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, your password was updated successfully.
fi: Kiitos, salasanasi päivitettiin onnistuneesti.

en: Thank you, your request for a new password was confirmed successfully. You should receive an email with your new password shortly.
fi: Kiitos, uuden salasanan pyyntösi vahvistettiin onnistuneesti. Uusi salasanasi lähetetään sähköpostiisi pikaisesti.

en: The CVS module name
fi: CVS-moduulinimi

en: The associated time tracking entry was also deleted.
fi: Liitetty ajanseurantamerkintä poistettiin myös.

en: The current project does not have customer integration so this report can not be viewed.
fi: Nykyisessä projektissa ei ole asiakasintegraatiota, joten tätä raporttia ei voi katsella.

en: The filename that was committed
fi: Tiedostonnimi, joka lähetettiin

en: The following %1 reminder could not be sent out because no recipients could be found
fi: Seuraavaa %1 muistutusta ei pystytty lähettämään, koska vastaanottajia ei löytynyt

en: The following addresses could not be matched against the system user records:
fi: Seuraavia osoitteita ei löydetty järjestelmän käyttäjätiedoista:

en: The given email address
fi: Annettu sähköpostiosoite

en: The new revision of the file
fi: Tiedoston uusi versio

en: The old revision of the file
fi: Tiedoston vanha versio

en: The specified value already exists in the list of options.
fi: Arvo löytyy jo vaihtoehdoista.

en: The two passwords do not match. Please review your information and try again.
fi: Antamasi salasanat eivät täsmää. Tarkista ne ja yritä uudelleen.

en: The uploaded file is already attached to the current issue. Please rename the file and try again.
fi: Siirretty tiedosto on jo liitetty vikailmoitukseen. Uudelleennimeä tiedosto ja kokeile uudestaan.

en: There seems to be a problem connecting to the database server specified in your configuration file. Please contact your local system administrator for further assistance.
fi: Asetustiedostossa määritettyyn tietokantaan yhdistämisessä on ilmennyt ongelmia. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan.

en: There seems to be a problem finding the required database tables in the database server specified in your configuration file. Please contact your local system administrator for further assistance.
fi: Asetustiedostossa määritettyjen tietokannan taulujen etsimisessä on ilmennyt ongelmia. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan.

en: There was an error creating your issue.
fi: Virhe tapahtui vikailmoituksen luonnissa.

en: There was an error marking this issue as redeemed
fi: Virhe tapahtui merkittäessä vikailmoitusta laskutetuksi.

en: These are the current issue details
fi: Nämä ovat nykyisen vikailmoituksen yksityiskohdat

en: This Issue is Currently Quarantined
fi: Vikailmoitus on tällä hetkellä eristetty

en: This action will change the status of the selected users.
fi: Toiminto vaihtaa valittujen käyttäjien tilan.

en: This action will mark the selected email messages as deleted.
fi: Toiminto merkitsee valitut sähköpostiviestit poistetuiksi.

en: This action will permanently delete the selected attachment.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut liitteet

en: This action will permanently delete the selected entries.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut merkinnät

en: This action will permanently delete the selected file.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut tiedostot

en: This action will permanently delete the specified note.
fi: Tämä toiminto poistaa pysyvästi valitun viesti.

en: This action will permanently delete the specified phone support entry.
fi: Tämä toiminto poistaa pysyvästi valitun puhelintukimerkinnän.

en: This action will permanently delete the specified time tracking entry.
fi: Tämä toiminto poistaa ajanseurantamerkinnän pysyvästi.

en: This action will permanently remove the selected FAQ entries.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut UKK-merkinnät.

en: This action will permanently remove the selected custom fields.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut lisäkentät.

en: This action will permanently remove the selected entries.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut merkinnät.

en: This action will permanently remove the selected news entries.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut uutiset.

en: This action will permanently remove the selected round robin entries.
fi: Toiminto poistaa pysyvästi valitut kiertovuorottelut.

en: This action will remove the association of the selected entries to the current issue.
fi: Toiminto poistaa liitoksen valittujen merkintöjen sekä nykyisen vikailmoituksen väliltä.

en: This action will remove the selected account managers.
fi: Toiminto poistaa valitut asiakaspäälliköt.

en: This action will remove the selected entries.
fi: Toiminto poistaa valitut merkinnät

en: This action will remove the selected entries. This will also update any issues currently set to this status to a new status 'undefined'.
fi: Toiminto poistaa valitut merkinnät. Tämä myös päivittää 
    kaikki vikailmoitukset, jotka on merkitty tälle tilalle, tilaan 'Määrittelemätön'.

en: This customer has a per incident contract. You have chosen not to redeem any incidents. Press 'OK' to confirm or 'Cancel' to revise.
fi: Asiakkaalla on "laskutus per ongelma"-sopimus. Olet valinnut olla laskuttamatta yhtään ongelmaa. Paina 'OK' vahvistaaksesi tai 'Cancel' harkitaksesi.

en: This is a SMS reminder alert regarding issue # %1. Certain conditions triggered this action, and this issue may require immediate action in your part.
fi: Tämä on SMS muistutushälytys koskien vikailmoitusta # %1. Tietyt ehdot laukaisivat tämän toiminnot ja vikailmoitus saattaa tarvita välittömiä toimia sinun osaltasi.

en: This is an automated message sent at your request from
fi: Tämä on automaattinen viesti lähetetty pyynnöstäsi

en: This is an automated message sent at your request from %1
fi: Tämä on automaattinen viesti lähetetty %1 järjestelmästä

en: This is an automated message sent at your request from %1.
fi: Tämä

en: This is an automated message sent from %1
fi: Tämä on automaattinen viesti lähetetty %1 järjestelmästä

en: This issue already has been marked as redeemed
fi: Tämä vikailmoitus on jo merkitty laskutetuksi.

en: This issue is marked private. Only Managers, the reporter and users assigned to the issue can view it.
fi: Tämä vikailmoitus on merkitty yksityiseksi. Ainoastaan johtajat, ilmoittaja sekä liitetyt käyttäjät saavat tarkastella sitä.

en: This message already belongs to that account
fi: Tämä viesti kuuluu jo kyseiselle tilille

en: This note will be deleted & converted to an email, one either sent immediately or saved as a draft.
fi: Viesti poistetaan & muunnetaan sähköpostiksi, joka joko heti lähetetään tai tallennetaan luonnokseksi.

en: This page allows you to dynamically control which columns are displayed on the list issues page.
fi: Tällä sivulla voit dynaamisesti hallita, mitkä sarakkeet näkyvät luetteloi vikailmoitukset sivulla.

en: Time Period
fi: Ajanjakso

en: Time Spent
fi: Aikaa käytetty

en: Time Spent:
fi: Aikaa käytetty:

en: Time Statistics
fi: Aikatilastot

en: Time To Close
fi: Aika sulkemiseen

en: Time To First Response
fi: Aikaa ensimmäiseen vastaukseen

en: Time Tracking
fi: Ajanseuranta

en: Time entry inserted from phone call.
fi: Aikamerkintä puhelusta.

en: Time tracking category
fi: Ajanseurantakategoria

en: Time tracking entry removed by %1$s
fi: Ajanseurantamerkinnän poistaja %1$s

en: Time tracking entry submitted by %1$s
fi: Ajanseurantamerkinnän lisääjä %1$s

en: Time tracking entry submitted remotely by %1$s
fi: Etänä lisätty ajanseurantamerkintä lisääjänä %1$s

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Title
fi: Otsikko

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To start using the system, please load the URL below
fi: Jotta voit aloittaa järjestelmän käyttämisen, niin

en: To view more details of this issue, or to update it, please visit the following URL
fi: Katsoaksesi lisää yksityiskohtia tai päivittääksesi niitä, katso seuraava URL

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Tool Caption:
fi: Työkaluvihje:

en: Tot
fi: Yht.

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Estimated Dev. Time
fi: Kokonaisarvio kehit. ajasta

en: Total Issues
fi: Vikailmoituksia yhteensä

en: Total Notes
fi: Viestejä yhteensä

en: Total Phone Calls
fi: Puhelut yhteensä

en: Total Time Spent
fi: Käytetty kokonaisaika

en: Total Workload by Support Level
fi: Kokonais työmäärä tukitasoittain

en: Trigger Reminders:
fi: Laukaise muistutukset:

en: Triggered Action
fi: Laukaistu toiminto

en: Triggered Reminder
fi: Laukaistu muistutus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Unassign Issue
fi: Merkitse vikailmoitus määräämättömäksi

en: Unavailable - Users may NOT use this release
fi: Saatamattomissa - Käyttäjät EIVÄT voi käyttää tätä julkaisua

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Account
fi: Päivitä tili

en: Update Account Manager
fi: Päivitä asiakaspäällikkö

en: Update Action
fi: Päivitä toiminto

en: Update Category
fi: Päivitä kategoria

en: Update Condition
fi: Päivitä ehto

en: Update Custom Field
fi: Päivitä lisäkenttä

en: Update Customization
fi: Päivitä muokkausta

en: Update Date:
fi: Päivityspäivämäärä:

en: Update Email Address
fi: Päivitä sähköpostiosoite

en: Update Email Response
fi: Päivitä sähköpostivastaus

en: Update FAQ Entry
fi: Päivitä UKK-merkintä

en: Update Full Name
fi: Päivitä koko nimi

en: Update Group
fi: Päivitä ryhmä

en: Update Issue
fi: Päivitä vikailmoitus

en: Update Issue #%1
fi: Päivitä vikailmoitus #%1

en: Update Issue #%1$s
fi: Päivitä vikailmoitus #%1$s

en: Update Issue Details
fi: Päivitä vikailmoituksen yksityiskohdat

en: Update Issue Overview
fi: Päivitä vikailmoituksen yhteenveto

en: Update Link Filter
fi: Päivitä linkkisuodatin

en: Update News Entry
fi: Päivitä uutinen

en: Update Note
fi: Päivitä viesti

en: Update Password
fi: Päivitä salasana

en: Update Preferences
fi: Päivitä asetukset

en: Update Priority
fi: Päivitä prioriteetti

en: Update Project
fi: Päivitä projekti

en: Update Release
fi: Päivitä julkaisu

en: Update Reminder
fi: Päivitä muistutus

en: Update Resolution
fi: Päivitä ratkaisu

en: Update Round Robin Entry
fi: Päivitä kiertovuorottelu

en: Update Setup
fi: Päivitä asetukset

en: Update Status
fi: Päivitä tila

en: Update Subscription
fi: Päivitetään tilaajat

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjä

en: Update Value
fi: Päivitä arvo

en: Update Values
fi: Päivitä arvot

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updated Date
fi: Päivityspäivämäärä

en: Updating Reminder
fi: Päivitetään muistutusta

en: Upload New Signature
fi: Siirrä uusi allekirjoitus

en: Usage Examples
fi: Käyttöesimerkki

en: Use Canned Response
fi: Käytä vastauspohjaa

en: Use a Separate MySQL User for Normal Eventum Use
fi: Käytä erillistä MySQL käyttäjää normaaliin Eventum käyttöön

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Details
fi: Käyttäjän yksityiskohdat

en: User Permission Levels
fi: Käyttäjän oikeustasot

en: User account information updated
fi: Käyttäjätilin tiedot päivitetty

en: User account password changed
fi: Käyttäjätilin salasana vaihdettu

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users with a role of "customer" or below are not allowed to be added to the authorized repliers list.
fi: Käyttäjiä roolilla "customer" tai alle ei ole mahdollista lisätä oikeutettujen vastaajien listalle.

en: Using CSC
fi: Käyttää CSC:tä

en: Value
fi: Arvo

en: Value:
fi: Arvo:

en: View Email Details
fi: Näytä sähköpostin yksityiskohdat

en: View Email Raw Headers
fi: Näytä sähköpostin raakaotsikot

en: View Note Details
fi: Näytä vestin yksityiskohdat

en: Viewer
fi: Katsoja

en: Viewing Issues
fi: Näytetään vikailmoituksia

en: WARNING
fi: VAROITUS

en: WARNING: By converting this blocked message to a draft any attachments this message may have will be lost.
fi: VAROITUS: Tämän estetyn viestin muuntaminen luonnokseksi poistaa kaikki viestissä mahdollisesti olevat liitetiedostot.

en: WARNING: Converting this note to an email will send the email to all users listed in this issue's notification list.
fi: VAROITUS: Tämän viestin muuntamien sähköpostiviestiksi lähettää sähköpostin kaikille käyttäjille, jotka ovat tämän vikailmoituksen muistutuslistassa.

en: WARNING: Converting this note to an email will send the email to any customers that may be listed in this issue's notification list.
fi: VAROITUS: Tämän viestin muuntamien sähköpostiviestiksi lähettää sähköpostin kaikille asiakkaille, jotka ovat tämän vikailmoituksen muistutuslistassa.

en: WARNING: If replying, add yourself to Authorized Repliers list first.
fi: VAROITUS: Jos vastaat, lisää itsesi oikeutettujen vastaajien listaan ensin.

en: WARNING: This action will permanently remove the selected emails from your email account.
fi: VAROITUS: Tämä toiminto poistaa valitut sähköpostiviestit tililtäsi pysyvästi.

en: WARNING: This action will remove the selected link filters permanently.
fi: VAROITUS: Tämä toiminto poistaa valitut linkkisuodattimet pysyvästi.

en: WARNING: This action will remove the selected projects permanently.
fi: VAROITUS: Tämä toiminto poistaa valitut projektit pysyvästi.

en: WARNING: This email will be sent to all names on this issue's Notification List, including CUSTOMERS.
    If you want the CUSTOMER to receive your message now, press OK.
    Otherwise, to return to your editing window, press CANCEL.
fi: VAROITUS: Tämä sähköpostiviesti lähetetään kaikille nimille vikailmoituksen muistutuslistalla, mukaanlukien ASIAKKAILLE.
    Jos haluat, että ASIAKAS saa viestisi nyt, paina OK.
    Muuten palaa muokkaus-ikkunaan painamalla CANCEL.

en: WARNING: This email will be sent to all names on this issue's Notification List.
    If you want all users to receive your message now, press OK.
    Otherwise, to return to your editing window, press CANCEL.
fi: VAROITUS: Tämä sähköpostiviesti lähetetään kaikille nimille vikailmoituksen muistutuslistalla.
    Jos haluat, että kaikki saavat viestisi nyt, paina OK.
    Muuten palaa muokkaus-ikkunaan painamalla CANCEL.

en: WARNING: This message was blocked because the sender was not allowed to send emails to the associated issue.
fi: VAROITUS: Tämä viesti estettiin koska lähettäjällä ei ole oikeuksia lähettää viestejä kyseiseen vikailmoitukseen.

en: WARNING: You are not assigned to this issue so your email will be blocked.
    Your blocked email will be converted to a note that can be recovered later.
    For more information, please see the topic 'email blocking' in help.
fi: VAROITUS: Sinua ei ole määrätty tähän vikailmoitukseen, joten sähköpostiviestisi estetään.
    Estetty sähköpostiviestisi muunnetaan viestiksi, jonka voit palauttaa myöhemmin.
    Lisäohjeistukseksi voit katsoa ohjeen aihetta 'Email blockin'.

en: WARNING: You have removed project(s)
fi: VAROITUS: Olet poistanut projektin/projekteja.

en: Warn Users Whether They Can Send Emails to Issue:
fi: Varoita muita käyttäjiä siitä, voivatko he lähettää viestejä vikailmoitukseen:

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warning: All changes to this issue will be lost if you continue and close this issue.
fi: Varoitus: Kaikki muutokset vikailmoitukseen kadotetaan jos jatkat ja suljet vikailmoituksen.

en: Warning: If you continue, you will change the
fi: Varoitus: Jos jatkat, muutat asetuksia

en: Warning: This draft has already been edited. You cannot send or edit it.
fi: Varoitus: Luonnosta on jo muokattu. Et voi lähettää tai muokata sitä.

en: Warning: This draft has already been sent. You cannot resend it.
fi: Varoitus: Tämä luonnos on jo lähetetty. Et voi uudelleen lähettää sitä.

en: Warning: Unknown Contacts Found
fi: Varoitus: Tuntemattomia yhteystietoja löytynyt

en: Warning: Unknown contacts were found in the selected email messages. Please make sure you have selected the correct email messages to associate.
fi: Varoitus: Tuntemattomia yhteystietoja löytyi valitusta sähköpostiviestistä. Varmista, että olet valinnut oikean sähköpostiviestin liitettäväksi.

en: We received a message from you and for your convenience, we created an issue that will be used by our staff to handle your message.
fi: Vastaanotimme viestisi ja loimme vikailmoituksen, jonka henkilökuntamme käsittelee.

en: Week
fi: Viikko

en: Week starts on:
fi: Viikon alkamispäivä:

en: Weekly
fi: Viikottainen

en: Weekly Report
fi: Viikottainen raportti

en: Widen the field
fi: Levennä kenttää

en: Work started
fi: Työ aloitettu

en: Workflow Backend
fi: Työnkulunjärjestelmä

en: Workload By Date Range
fi: Työmäärä tietyllä aikavälillä

en: Workload by Date Range Report
fi: Työmäärä tietyllä aikavälillä raportti

en: Workload by Time Period
fi: Työmäärä aikajaksoittain

en: Workload by Time of day
fi: Työmäärä vuorokaudenajan mukaan

en: Workload by time period
fi: Työmäärä aikajaksoittain

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are not allowed to use the selected project.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia käyttää valittua projektia.

en: You cannot change the status of the only active user left in the system.
fi: Et voi muuttaa järjestelmän ainoan käyttäjätilin tilaa.

en: You cannot inactivate all of the users in the system.
fi: Et voi poistaa kaikki järjestelmän tila aktiivisesta tilasta.

en: You cannot remove all of the projects in the system.
fi: Et voi poistaa kaikkia projekteja järjestelmästä.

en: You do not have permission to delete this note.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä viestiä.

en: You do not have permission to remove this phone support entry.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä puhelintukimerkintää.

en: You do not have the correct role to access this page
fi: Sinulla ei ole oikeaa roolia tälle sivulle pääsemiseen

en: You do not have the permission to remove this attachment.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä liitetiedostoa.

en: You do not have the permission to remove this file.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä tiedostoa.

en: Your User Account Details
fi: Käyttäjätilisi yksityiskohdat

en: Your account information as it now exists appears below.
fi: Käyttäjätilisi nykyiset tiedot ovat alapuolella

en: Your full account information is available below.
fi: Käyttäjätilisi täydet tiedot ovat nähtävissä alapuolella.

en: Your session has expired. Please login again to continue.
fi: Istuntosi on päättynyt. Kirjaudu uudelleen jatkaaksesi.

en: Your user account has been updated in %1
fi: Käyttäjätilisi on päivitetty %1 järjestelmässä.

en: Your user account password has been updated in %1
fi: Käyttäjätilisi salasana on päivitetty %1 järjestelmässä

en: [prompt]$ cvs -q commit -m "Adding form validation as requested (issue: 13)" form.php
fi: [Komentokehote]$ cvs -q commit -m "Lisätään lomakkeen tarkistusta, kuten pyydettiin (vikailmoitus: 13)" form.php

en: actions
fi: toiminnot

en: advanced search
fi: kehittynyt haku

en: any
fi: kaikki

en: as
fi: yhtä

en: ascending
fi: nouseva

en: associated
fi: Liitetty

en: bulk update tool
fi: Massapäivitystyökalu

en: change your account clocked-in status
fi: vaihda tilisi kellotustilaa

en: click to edit
fi: klikkaa muokataksesi

en: convert note
fi: muunna viesti

en: create a new issue
fi: Luo uusi vikailmoitus

en: current filters
fi: nykyiset suodattimet

en: day
fi: päivä

en: days
fi: päivää

en: delete
fi: poista

en: delete attachment
fi: poista liitetiedosto

en: delete file
fi: poista tiedosto

en: descending
fi: laskeva

en: diff to %1
fi: diff %1

en: display in fixed width font
fi: näytä kiinteä leveyksisellä fontilla

en: dom
fi: kkpv

en: dow
fi: vkpv

en: download file
fi: lataa tiedosto

en: edit the authorized repliers list for this issue
fi: Muokkaa tämän vikailmoituksen oikeutettuja vastaajia

en: edit the notification list for this issue
fi: muokkaa vikailmoituksen ilmoituslistaa

en: edit this custom search
fi: muokkaa luotua hakua

en: emails
fi: sähköpostit

en: enter a new option above
fi: syötä uusi vaihtoehto yläpuolelle

en: error condition detected
fi: virhetilanne havaittu

en: first
fi: ensimmäinen

en: first name
fi: Etunimi

en: fixed width font
fi: kiinteä leveyksinen fontti

en: for all selected issues. Are you sure you want to continue?
fi: kaikille valituille vikailmoituksille. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: from the list
fi: listasta.

en: full news entry
fi: Täydet uutismerkinnät.

en: general statistics
fi: yleiset tilastot

en: generate excel-friendly report
fi: generoi excel-ystävällinen raportti

en: get access to advanced search parameters
fi: pääsy kehittyneen haun parametreihin

en: get context sensitive help
fi: saa asiayhteyteen liittyvää opastusta

en: global filter
fi: Kokonaissuodatin

en: help documentation
fi: ohjeet

en: hide / show the advanced search form
fi: piilota / näytä kehittynyt haku

en: hide / show the quick search form
fi: piilota / näytä pikahaku

en: hide/show
fi: piilota/näytä

en: hours
fi: tuntia

en: in hours
fi: tunneissa

en: in minutes
fi: minuuteissa

en: internal faq
fi: sisäinen UKK

en: is neither a known staff member or customer technical contact.
fi: ei kuulu henkilökuntaan eikä teknisiin asiakaspalvelijoihin.

en: issues worked on
fi: vikailmoitusta, joiden parissa työskennelty

en: it will show up by the side of the field
fi: se tulee näkymään kentän viereen

en: keywords
fi: Avainsanat

en: last name
fi: Sukunimi

en: leave empty to keep the current password
fi: jätä tyhjäksi pitääksesi nykyisen salasanan

en: list all issues assigned to you
fi: Luetteloi kaikki minulle määrätyt vikailmoitukset

en: list all removed emails
fi: Luettele kaikki poistetut sähköpostiviestit

en: list available emails
fi: luetteloi mahdolliset sähköpostiviestit

en: list the issues stored in the system
fi: Luetteloi järjestelmään tallennetut vikailmoitukset

en: logout from
fi: Uloskirjautuminen

en: manage the application settings, users, projects, etc
fi: hallinnoi ohjelman asetuksia, käyttäjiä, projekteja, yms

en: modify your account details and preferences
fi: muokkaa tilisi yksityiskohtia ja asetuksia

en: mon
fi: kuukausi

en: month
fi: kuukausi

en: move field down
fi: siirrä kenttää alas

en: move field up
fi: siirrää kenttää ylös

en: must be a valid email address
fi: täytyy olla kelvollinen sähköpostiosoite

en: myself and my group
fi: Minä ja ryhmäni

en: myself and un-assigned
fi: minulle ja määräämättömille

en: myself, un-assigned and my group
fi: minulle, määräämättömille ja ryhmälleni

en: next issue on your current active filter
fi: seuraava vikailmoitus aktiivisessa suodattimessasi

en: of associated projects. This will remove all data for this field from the selected project(s).
fi: liitetyistä projekteista. Tämä poistaa kaiken tiedon tästä kentästä valituilta projekteilta.

en: only used for automatic issue reminders
fi: käytetään ainoastaan automaattisiin vikailmoitusmuistutuksiin

en: or
fi: tai

en: page
fi: sivu

en: paste or start typing here
fi: Liitä tai ala kirjoittaa tähän

en: pending
fi: odottaa

en: previous issue on your current active filter
fi: Edellinen vikailmoitus aktiivisessa suodattimessasi

en: quick search
fi: pikahaku

en: quick search bar
fi: Pikahakupalkki

en: read faq entry
fi: lue UKK merkintä

en: reply to this email
fi: vastaa tähän sähköpostiviestiin

en: reply to this note
fi: vastaa tähän viestiin

en: reporting system
fi: Raportointijärjestelmä

en: see the diff to revision %1
fi: katso diff versioon %1

en: see the source of revision %1 of %2
fi: katso lähdekoodin versio %1 %2:sta

en: send email to
fi: lähetä sähköpostia osoitteeseen

en: sent to notification list
fi: lähetä ilmoituslistalle

en: sort by
fi: Lajittele

en: sort by customer
fi: Lajittele asiakkaan mukaan

en: sort by date
fi: Lajittele päivämäärän mukaan

en: sort by recipient
fi: Lajittele vastaanottajan mukaan

en: sort by sender
fi: Lajittele lähettäjän mukaan

en: sort by status
fi: Lajittele tilan mukaan

en: sort by subject
fi: Lajittele aiheen mukaan

en: sort by summary
fi: Lajittele yhteenvedon mukaan

en: standard user and above only
fi: peruskäyttäjä ja ylemmät ainoastaan

en: this will determine the order in which actions are triggered
fi: tämä päättää, missä järjestyksessä toiminnot laukaistaan

en: this will show up on the bottom of the reminder messages
fi: tämä näkyy muistutusviestien alareunassa

en: un-assigned
fi: määräämättömät

en: un-scheduled
fi: ajastamaton

en: update entry
fi: Päivätä merkintä

en: update this entry
fi: päivitä merkintä

en: view email details
fi: näytä sähköpostin yksityiskohdat

en: view issue details
fi: näytä vikailmoituksen yksityiskohdat

en: view reminder action details
fi: näytä muistutustoiminnon yksityiskohdat

en: view reminder details
fi: näytä muistutuksen yksityiskohdat

en: view the full history of changes on this issue
fi: näytä vikailmoituksen muutoshistoria

en: view the history of sent emails
fi: Näytä lähetettyjen sähköpostiviestien historia

en: visible to all
fi: näkyvissä kaikille

en: week
fi: viikko

en: year
fi: vuosi
